iwetax

Co myslíte – zruší konečně ty poplatky ve zdravotnictví?

Podaří se jim to?
Doplňuji:
Copak těch 30kč u lékaře by mi nevadilo. Ale pokud se vrátíte z porodnice s účtem 1500kč když počítáte každou korunu, to je fakt hodně.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že nikoliv. Pravostředová koalice ODS, TOP09 a VV bude zřejmě pro zachování poplatků.
Doplňuji:
Mně osobně poplatky u lékaře nijak nevadí. Když ležím v nemoci, říkám si, že doma neplatím jídlo, světlo, vodu atd., takže to vyjde téměř nastejno. Co je třeba pro mnohé horší, že za pobyt v nemocnici musí zaplatit hned, zatímco doma zpravidla až za rok. Samozřejmě mělo by existovat pro úhradu nějaké věkové omezení (novorozenci atd.).
Moc ale nefandím poplatkům v lékárnách.

Další odpovědi
anonym

Doufám,že ne.
Koho ty tři pětky odrovnají? Tolik nestojí ani krabička cigaret.Je to cca 1 pivo v hospodě. Jen ať někdo netvrdí,že mu jde o důchodce,nebo o princip.
Co ti,kteří jsou závislí na lécích,které si nemohou dovolit? Rakovina,Alzheimer aj. Ty se dotují z těch 30 kč.
Jak se tomu říká? Solidarita.
Že se to rozkrade? Tak potom je už opravdu všechno tam,kam odtáhnul Paroubek.
Ujišťuji kohokoli,že jsem všechno možné,jenom ne milionář.

anonym

proč ? za služby se platí, to považuji za normální. Zvláště pokud očekáváme že budou kvalitni …

bohužel tuto logiku pravda trochu nabourává už jen existence povinného ztravotního pojištění .. no 🙂 nezbývá než najít nějakou rovnováhu, každopádně v době zadlužování státní kasy bych určitě příjmy do státní kasy příliš neomezoval. Spíš bych hledal cesty efektivnějšího využívání dostupných prostředků. I to bude pořádný oříšek ve státní správě, která efektivně hospodařit s penězi OPRAVDU NEUMÍ i kdyby sebevíc chtěla.

Tohle je žabomyší válka, těch pár korun na poplatcích jsou ničím ve srovnání s problémy které by se v souvislosti se zadlužující se státní kasou měli řešit. Chce se mi říci, Dejte už s poplatky pokoj, řešte důležitější věci …

BENYTA

Iwetko,určitě ne,a budou i tam,kde je nyní nazývají „darem Středočeského kraje“,už se nás přestali ptát,jestli tento „dar“ vůbec přijímáme.Je to DANAJSKÝ DAR.Budeme si muset zvyknout.Jen doufám,že tato opatření zarazí populační explozi našich hnědospoluobčanů.

mosoj

Komu jestli se to podaří? ČSSD bude mít malé zastoupení i s KSČ a ostatní strany to neměly v programu. Top 09 má v programu naopak zvýšení spoluúčasti ve zdravotnictví.
V návrhu bylo doplácet i na operace.
Vrátí se Julínek a dokončí to co započal !!!
Prosím přijměte výsledek voleb takto to vyšlo !! Volby se nemají podceňovat !!
Doplňuji:
Mimochodem vznik TOP 09 byl perfektně promyšlený tah na voliče, kteří nechtěli volit ODS a KDU. Takhle zvolili ODS nepřímo.
Těžko nyní odhadovat jak se zachová VV.

mojitek

Jeste mi nikdo nedokazal vysvetlit proc bych mel za nejakou sluzbu platit dvakrat…to je mozne snad jen u nas.A tvrzeni,ze takto se predejde "zbytecnym"nav­stevam u lekare-to jaksi neobstoji.Mne osobne nezajima jestli tam nekdo prijde jen z dlouhe chvile,je simulant apod. to at si vyresi nekdo jiny.Ja platim nemalou castku pravidelne-mesicne tak proc bych mel platit znova kdyz po pul roce s necim navstivim lekare???

Tom.Noddy

Doufám, že nezruší! Třeba těch patnáct stovek někomu pomůže zachránit život…třeba nějakému prckovi, co se bohužel nenarodil zdráv. A nikdy nevíš, co se může stát tobě…tvé rodině..

9 řemesel

Spíše teď budou všude.A připravme se na další, toto byla jen „pruba"na to ,co si mohou firmy přes poslance kteří hájí "naše“ zájmy dovolit … PS: skutečně nejsem v KSČM !!

oskar

Nevěřte,že poplatky zruši,aby jsme neplatili ještě víc.

Spiritus

popravdě mi ani nevadí že jsou-konečně ubylo simulantů a důchodců,co si chodí k doktorovi jen pokecat…na druhou stranu mi zase vadí poplatek za každou položku na receptu,myslím,že by stačil jednorázový…

Miroslavst

Řekl bych to asi takto:
Co jsme chtěli, to máme. bohužel i jak zaznělo dnes, poplatky se zřejmě rušit nebudou, jelikož je uvařila ODS a z úst TOP09-Švanrberka zaznělo, že se osvědčily.
Pokud tedy budeme nadávat na poplatky, musíme nadávat 37% voličů, kteří se na to vykašlali a namísto toho raději reptají nad pivem v hospodě.
Taktéž musíme poděkovat těm, kteří volili pravici, která je zastáncem poplatků.
Takže milá Iwetax, asi bude brzy to, co se lékařům vůbec nelíbí a to jsou porody doma, kde nemusím platit poplatek.

panenka

Já doufám že ano uvidíme.

Jahoda

Myslím si, že se to nezmění. Ačkoliv jsem četla, že tyto poplatky by se zrušit měly. Moc tomu nevěřím, ale doufám v to. 🙂

martina1

taky doufá,.že zůstanou.Zavedením poplatků u lékaře,raketově ubyli pacienti,kteří šli s banalitou k lékaři.Alespoň u nás.Lidé jsou schopní jít se zanícenou záděrou v jedenáct v noci na pohotovost.Nebo se někomu nezdé,jak mu to sestra dopoledne zavázala a v jednu ráno,jde raději na převaz.Díky 90 kč přijdou až dopoledne nebo až na plánovanou kontrolu,protože jim je líto 30Kč.Jen pro představu od pojišťovny jsme dostávali150Kč na osobu za de.Z toho musíte zaplatit,jídlo,pře­vazy,praní prádla,úklid,e­lektriku,vodu,to­pení,práci personálu,tiskopisy a nevím co ještě.Každý ať posoudí jestli je to málo nebo moc.Jediné s čím osobně nesouhlasím,jsou poplatky v lékárnách.už tak mají vysoké marže.Pokud by měli tak málo,proč by se jinak uživilo 6 lékárek ve městě se 6 tisíci obyvateli.