Dudu855456

Co musím umět a mít pro založení podniku?

Dobrý den.Co potřebuji k tomu abych až budu dospělá mohla založit svůj vlastní „obchůdek“ s dorty apod.? Je k tomu obor?

Nejlepší odpověď
chudst

Dobrý den,

pro založení podniku potřebujete v prvé řadě peníze. Buď vlastní, či půjčené od banky (nicméně banka vám nepůjčí, pokud nebudete mít peníze čím krýt). Samozřejmě s tím se spojují problémy s prostorem, ale to je více či méně jen otázka pořád peněz.

Abyste mohla v obchodě pracovat, potřebujete živnostenský list a protože budete pracovat s potravinami, tak i zdravotní osvědčení.

Jelikož se jedná o řemeslnou živnost, abyste dostala živnostenský list, potřebujete dále buď vyučení v oboru, či rekvalifikační kur­z.

Co se týče vyučení v oboru – opravdu existují střední školy – obor „cukrář“: http://www.stred­niskoly.cz/obor/cu­krar.html – stačí googlit – do vyhledávání si zadejte „střední škola cukrář“.

Jinak nepotřebujete nic, akorát vlastní šikovnost :)
Doplňuji:
Shrnuto de facto odzadu :)

  1. Střední škola: obor cukrář
  2. Potřebujete zdravotní osvědčení. (Nevím, zda-li se vydává přímo doktorem, či přes úřady na základě doktora.) V této fázi již můžete dělat kamkoli do cukrářství.
  3. Poté co vystudujete ŠKOLU, tak si na úřadě za cca 1000,– zajistíte živnostenský list a můžete začít podnikat.
  4. A nakonec už zbývá jen sehnat peníze na podnikání :)

Další odpovědi
mikee.nikee

Určitě potřebuješ živnostenský list.
PS: Zeptej se rodičů mozna neco budou vedet.

ivana525

Jak už bylo napsáno výše – je potřeba živnostenské oprávnění, které vám zaručí příslušné vzdělání nebo praxe v oboru – viz http://www.zalozeni-firmy-spolecnosti.cz/za­lozeni-spolecnosti/jak-ziskat-zivnostensky-list-pro-s-r-o.html (u s.r.o. a OSVČ je žádost obdobná). Stačí zajít na živnostenský úřad a tam se zaregistrovat. Pracovat můžete začít klidně doma a i náklady se dají držet na minimu, alespoň než se vám to rozjede. Finance zpočátku můžete řešit buď úvěrem od banky nebo vlastními úsporami – pokud máte ještě pár let studia před sebou, můžete začít průběžně šetřit :)