FlAsh_7

Jak založit podnikání? Co je potřeba?

Odpovědi
anonym

nic moc , ohlásíš zahájení živnosti a pak jednou za rok odevzdáváš daňové přiznání. Samozřejmě spolu s tím platíš každý měsíc sociální a zdravotní pojištění na speciální účty, které se dozvíš na finančním úřadu a u své zdravotní pojišťovny. Zjisti si také zda se na tvůj obor vztahuje nutnost ohlašovat každý jednotlivý příjem přes EET, v takovém případě budeš potřebovat ještě privátní klíč který zadáš třeba do zdarma dostupné online pokladny pro drobné podnikatele https://www.zdarma-eet.cz/ a to je téměř vše, pak už jen generuješ nepřiměřený zisk a jezdíš každoročně na Bahamy.

Pepina7897

Dobrý den, na začátku podnikání je důležité si promyslet podnikatelský záměr a sepsat byznys plán. Určete si, v čem chcete podnikat, kdo budou vaši zákazníci a jak se odlišíte od konkurence. Zvolte si vhodnou právní formu OSVČ nebo s.r.o. a vyřiďte si živnostenské oprávnění a další potřebná povolení. Já si třeba hned na začátku najala firmu, která mi zařídila emailmarketing. Přeji hodně štěstí.

Jakub Tlapal

Jestli o Založení OSVČ nic nevíš a přes to chceš podnikat, tak z vlastní zkušenosti doporučuji obrátit se na https://sidlo­firmypraha5.cz/sluz­by/zalozeni-osvc . Já jsem taky v dost věcech tápal, spíš víc rozumím marketingu, reklamám a sociálním sítím, takže mezi tím, co mi vznikala firma, tak já už jsem se věnoval reklamě atd. takže jsem měl dost slušný náskok a firma se mi tím rychle rozjela a začala vydělávat 🙂 .

Michálek1245

Samotné založení podnikání je poměrně jednoduché. Za půl hodinu na živnostenském úřadě máte vyřízeno. Pak se jen přihlásit na zdravotní pojišťovnu a OSSZ. A je vyřešeno. Horší je to samotné podnikání. Máte zajištěné sjednávání leadů, budete mít dost práce? Hodně podnikatelů končí do půl roku na tom, že prostě nemají do čeho píchnout a nechají se raději znovu zaměstnat.