Avatar uživatele
Registrovaný

Co musí obsahovat faktura?

dobrý den,musí být na faktuře napsáno: Faktura - daňový doklad?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Každá vystavená faktura musí obsahovat následující náležitosti: Označení Faktura; Jméno a adresu toho, kdo ji vydal; Jméno (název firmy) a adresu toho, kdo ji přijal; Datum vydání a datum splatnosti; Pokud je faktura určena plátci DPH, musí obsahovat datum zdanitelného plnění; Pořadové číslo; Podpis vystavovatele faktury a razítko není nutné (podpisem fakturu opatří příjemce při jejím zaúčtování); Jak bylo uvedeno v předchozí kapitole, faktura vystavená v elektronické podobě může být opatřena digitálním podpisem.
http://www.euroekonom.cz/…

Zdroj: http://www.euroekonom.cz/podni kani-faktura-vzor.php

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud na všech vašich dokladech (ať již budou mít charakter daňových dokladů nebo nebudou) bude uvádět univerzální text "Daňový doklad", tak tím nic zásadního nezkazíte..., protože text "faktura" není POVINNOU náležitostí dokladů a textem "daňový doklad" na nedaňových dokladech žádný zákon neporušujete.

Tak si to zjednodušte :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Tak to si dovoluji odporovat. Pojem "faktura" naše legislativa ve smyslu daní a účetnictví vůbec nezná. Z toho vyplývá, že nemůžou být ani známy náležitosti. Takže naše legislativa zná pouze pojem "doklad" a dokladem může být prakticky cokoliv např. (faktura), paragon, výdajový či příjmový doklad ale také lístek na tramvaj či na výstavu. Dále jakýkoliv druh smlouvy např. autorská či smlouva o dílo apod.
Pojem daňový doklad zná pouze zákon o DPH. Tedy nejste-li plátce DPH, nevystavujete daňové doklady.
Příklad: Opravil jsem panu Josefu Nožičkovi
auto, vyměnil jsem olej a olejový filtr. Pan Josef Nožička mi zaplatil v hotovosti 5.000,-- Kč dne 25.1.2010. Podepsán Pepa Novák, Novákovice. Jedná se relevantní a průkazný doklad, který můžete uplatnit jako daňový výdaj či náklad. Problém nastane spíše v případě, že si Pepa Novák koupí složitý tiskopis s názvem "Faktura - daňový doklad" a poctivě vyplní všechy kolonky včetně sazby DPH, kterou si vymyslí, protože vůbec neví, co to je. Abyste si nemysleli, že kecám, čtenáři, tak už i to jsem viděla :-)))

Odpověď na Vaši otázku tedy zní: Na faktuře nemusí být napsáno faktura - daňový doklad, je to pouze ustálený výraz.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2670
Zlatý ivzez 1589
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 731
Zlatý led 671
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 521
Zlatý marci1 520
Zlatý Kepler 518
Zlatý annas 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.