Avatar uživatele
anonym

Co mi poradíte na hrozný dětský kašel?

Co mi poradíte na hrozný dětský kašel? KLidně i nějakou babskou radu. Díky!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5277 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Zkuste cibulový sirup. Oloupejte větší cibuli a vydlabejte střed. Do tohoto středu dejte cca lžičku cukru. Cibuli postavte do kastrůlku, můžete přidat trošičku vody a zahřejte (nevařte !!!!). Pak nechte cibuli chvíli odstát. Pustí šťávu, kterou můžete podávat přímo, je to sladké a dětem to obvykle chutná, nebo s troškou čaje.
Další možnost je horká limonáda. Ale nevím, jak staré máte dítko, aby sneslo horký nápoj. Do velkého hrnečku dejte lžíci medu, přidejte šťávu z jednoho citrónu, múže být i s dužinou a zalijte horkou, nikoliv ale vařící vodou. (Vařící voda zabíjí vitamíny).

Jinak samozřejmě pomáhá zvlhčovat vzduch, popř. můžete do aromalampy nakapat pár kapek eukaliptového oleje. POkud nemáte aroma lampu, nakapejte je na vlhký hadr, který dáte třeba na topení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anetadela1

Tak nám babička taky radila cibuli, ale nakrájet a potřít medem. Taktéž pustí šťávu, ale prý malým dětem stačí jedna lžička denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Já bych v každém případě zašla se svýma dětma k doktorce,už kvůli tomu,že teď řádí ta prasečí chřipka,pozdě bych si pak vyčítala,kdybych děti místo léků krmila cibulí,ale nic proti,také to doma děláme,ale teď fakt NE.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví