lhb

Co když jsem odeslal balík na neexistující PSČ?

Na balíku je zadána správná adresa, až na to PSČ, bude balík doručen? PSČ je neexsitující neváže se na žádnou obec v ČR.
Doplňuji:
a také ještě bude doba doručení delší?

Nejlepší odpověď
annas

Viděla jsem osobně, že se zásilky třídí automaticky podle PSČ. Takže se zpravidla stává, že zásilka se přiřadí mezi shodná PSČ, takže dojde na místo podle udaného PSČ. Na poště zjistí, že taková adresa neexistuje, škrtnou PSČ a napíší – dodat tam a tam … tudíž se zásilka zpozdí.

Pokud takové směrovací číslo neexistuje, stroj balík vyřadí a pak se třídí ručně.

Další odpovědi
brillant

Balík bude i tak doručen.

led

Kde nemôže stroj, nastúpi človek.
Pokiaľ scaner nedokáže identifikovať adresu, teda aj PSČ, nastúpi v rozdeľovni človek, ktorí sa snaží adresu lokalizovať pomocou databázy obcí a ulíc. Prirodzene pri tomto šudskom čítaní sa môže pošta oneskoriť o nejaký čas. Horšie je ak máte nielenže chybnú adresu, ale aj meno adresáta. V tom prípade máte šancu na dražbe nedoručenej pošty (býva 1×ročne), predtým sa ale snažia pracovníci pošty z textu v liste identifikovať adresáta. Listové tajomstvo naďalej platí aj v tomto prípade.
Doplňuji:
takéto podozrivé balíky kontroľujú špecialisti aj pomocou "presvecovace"j techniky

teep

Poslat cokoli za nižší poštovné není problém se službou Zaslat.cz – jedná se o agregátor přepravy, který vám umožní dosáhnout takových cen poštovného a podmínek přepravy, které jinak od přepravců získávají jen velcí zasilatelé, kterí posílají balíky každý den. Balík můžete poslat z domova, nebo z práce, protože se jedná o přepravu zásilek ode dveří ke dveřím. Také pokud vám někdo má poslat balík z ciziny, dostanete jej přímo na adresu, kterou si určíte. A dopravce vám balík opravdu doručí, a ne že jen najdete lísteček ve schránce. Služba Zaslat.cz využívá přepravní služby více dopravců, takže si můžete vybrat přepravní službu, která vám opravdu vyhovuje. Může to být za nejlevnější poštovné, nebo nejrychleji. Standardem je také přehledné sledování zásilek. Zásilka je v systému vedena ihned od objednávky přepravy, takže nemusíte čekat, až ji tam někdo zapíše. Sledování zásilek je tak aktivní okamžitě a můžete tedy pohyb své zásilky sledovat ihned. Vyzkoušejte službu Zaslat.cz a budete mile překvapeni cenou poštovného. A k tomu žádné nošení balíku na poštu, žádné fronty na přepážce a žádné vyplňování podacích lístků nebo dodejek. 8)

Filip84

Pořád děláte z poštovního kódu něco, co není.

Pokud je adresa dostatečná (ulice a číslo popisné / evidenční, vesnice, obec, pod kterou spadá, okres, pod který spadá obec), poštovní kód jenom urychlí zatřídění zásilky. Pokud adresa dostatečná není, pak bez poštovního kódu – logicky – nedojde.

Balíky, s výjimkou „FRAGILE – KŘEHKÉ“, se třídí strojně, a stoj, pokud opticky poštovní kód nenajde, nezpracuje (a je jedno, jestli tam není, nebo je naškrábaný, nebo v nekompatibilním formátu), „vyhodí“ balík bokem a dotřídí ho „báby“ ručně. Najít poštovní kód podle přesné adresy je otázka pár minut.