co když ho máme doma taky?

http://aktual­ne.centrum.cz/e­konomika/byznys-a-spolecnost/cla­nek.phtml?id=67­1268

Nejlepší odpověď
PostApMan

Pokud vím, tak jistý druh radioaktivity je všude kolem nás, každý elektronický přístroj jí vyzařuje, takže na tu trošku navíc z nábytku asi nikdo neumře.

Další odpovědi
dudu

Závěrem konfliktu s Vietnamem si američané vyzkoušeli bez skurpulí také chemické bojové prostředky, mj. i postřiky na ničení bujné vegetace, kde se schovávali zdejší partyzáni. V rámci internacionální pomoci náš tehdejší režim z Vietnamu importoval odumřelé exotické dřeviny. Při jejich zpracování onemocněla řada lidí z nábytkářského průmyslu. Průšvih byl samozřejmě utajen, nábytek stažen z prodeje a následovalo ticho po pěšině.
Obdobný průběh měl i skandál s bytovkami postavenými z panelů k jejíž výrobě byla použita hlušina z uranových dolů. Ukázalo se, že panely uvolňují nebezpečné množství radonu. Také v naší lokalitě probíhalo měření a dodnes mám schován doklad, že naše bydlo není zaradonováno. Za všemi těmito peripetiemi jsou kupodivu až na prvním místě peníze a čest to vyžrat až do dna má vždy malý český človíček.
Proto je třeba být stále ve střehu.

HOMER

Radioaktivita k nám padá z vesmíru,proto jsme jí neustále vystaveni a máme ji taky doma..

Doplňuji:
..To je sice pravda,ale s tím „svítícím“ dřevem by měli něco udělat.

elektrikář

Na mírnou rádiaktivitu jsme v našich končinách zvyklí.Máme ji skoro ve všech horninách.Jáchy­mov.Je ve štěrku spláchnutém z těchto kopců, v uhlí.Zjistila se zvýšená radiaktivita ve škvárobetonových tvárnicích a panelech V Jáchymově ve středověkých domech, horníci si je postavili z hlušiny stříbrných dolů.Používá se ve svíticích barvách na ciferníku v hodinkách V Řeži mněli poplach když si tam někdo opravoval budíka a barvu z ručiček rozšlapal a čídla to zaznamenala.His­torický něbytek se vozí do Řeže ozářit na likvidaci červotoče.Používá se v medicíně na rakovinu. Kdybychom se báli nesmíme na sluníčko trochu záření k nám jde z kosmu.