Avatar uživatele
anonym

co když ho máme doma taky?

http://aktual­ne.centrum.cz/e­konomika/byznys-a-spolecnost/cla­nek.phtml?id=67­1268

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, anonym, elektrikář před 5065 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Pokud vím, tak jistý druh radioaktivity je všude kolem nás, každý elektronický přístroj jí vyzařuje, takže na tu trošku navíc z nábytku asi nikdo neumře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Závěrem konfliktu s Vietnamem si američané vyzkoušeli bez skurpulí také chemické bojové prostředky, mj. i postřiky na ničení bujné vegetace, kde se schovávali zdejší partyzáni. V rámci internacionální pomoci náš tehdejší režim z Vietnamu importoval odumřelé exotické dřeviny. Při jejich zpracování onemocněla řada lidí z nábytkářského průmyslu. Průšvih byl samozřejmě utajen, nábytek stažen z prodeje a následovalo ticho po pěšině.
Obdobný průběh měl i skandál s bytovkami postavenými z panelů k jejíž výrobě byla použita hlušina z uranových dolů. Ukázalo se, že panely uvolňují nebezpečné množství radonu. Také v naší lokalitě probíhalo měření a dodnes mám schován doklad, že naše bydlo není zaradonováno. Za všemi těmito peripetiemi jsou kupodivu až na prvním místě peníze a čest to vyžrat až do dna má vždy malý český človíček.
Proto je třeba být stále ve střehu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Radioaktivita k nám padá z vesmíru,proto jsme jí neustále vystaveni a máme ji taky doma..

Doplňuji:
..To je sice pravda,ale s tím „svítícím“ dřevem by měli něco udělat.

Upravil/a: HOMER

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Na mírnou rádiaktivitu jsme v našich končinách zvyklí.Máme ji skoro ve všech horninách.Jáchy­mov.Je ve štěrku spláchnutém z těchto kopců, v uhlí.Zjistila se zvýšená radiaktivita ve škvárobetonových tvárnicích a panelech V Jáchymově ve středověkých domech, horníci si je postavili z hlušiny stříbrných dolů.Používá se ve svíticích barvách na ciferníku v hodinkách V Řeži mněli poplach když si tam někdo opravoval budíka a barvu z ručiček rozšlapal a čídla to zaznamenala.His­torický něbytek se vozí do Řeže ozářit na likvidaci červotoče.Používá se v medicíně na rakovinu. Kdybychom se báli nesmíme na sluníčko trochu záření k nám jde z kosmu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek