Sylvinka

Co když bude těhotná holka a bude jí 18 a klukovi 16?

Co se stane když otěhotní dívka, které bude 18, ale klukovi ještě nebude 18. Je pravda že klukovi rodiče budou mít problémy se sociálkou a soudem,nebo bude všechno v pohodě? Budeme počítat, že kluk se bude chtít o dítě i holku postarat. Co se bude dít až se miminko narodí? PS: nejsem těhotná,ani mi ještě není 18, jenom mě zajímá,jak by to probíhalo☺️

Nejlepší odpověď
Filip84

Legálně souložit může osoba starší patnácti let s osobou starší patnácti let.

Osoba mladší patnácti let souložit může, protože osoba mladší patnácti let není trestně odpovědná – je to nelegální, ale pro ní to není trestné, poněvadž není trestně odpovědná. Je to však považováno za nemravný způsob života, takže pokud se ouřad dozví o tom, že osoba mladší patnácti let souloží, zákonný zástupce bude mít „problém“ s OSPODem.

Jakákoli osoba straší patnácti let souložit může. Pokud může osoba starší patnácti let souložit, může i jinou osobu starší patnácti let legálně naprcat. Takže, pokud šestnáctiletý kluk naprcá osmnáctiletou holku, žádný problém z toho, že jí naprcal, nemůže mít ani on, ani jeho zákonný zástupce, a to, bude-li „se … chtít o dítě a holku postarat“, či-li nic, je dokonale irrelevantní.

Jsou v zásadě tři možnosti, jak se to dá řešit, pomineme-li teda interrupci, či předání dítěte po porodu k osvojení:

  1. šestnáctiletý kluk vstoupí s osmnáctiletou dívkou do stavu manželského. Lidově se tomu říká, že se „dokoupí roky“, protože soud může povolit sňatek i osobě mladší osmnácti let, avšak starší patnácti let, je-li k tomu dobrý důvod. Naprcaná osmnáctka a svišť na cestě je dobrý důvod, takže, pokud by oba chtěli, soud povolí sňatek a dnem sňatku se stává šestnáctiletý kluk zletilým, arciť mu ještě není osmnáct.
  2. osmnáctiletá holka uvede jako otce šestnáctiletého kluka, avšak šestnáctiletý kluk se k dítěti mít nebude. Pak to bude úplně to samé, jako by mu bylo 18, 40 nebo třeba 168 let (právo nezná presumpci smrti): bude na dítě platit výživné. Samozřejmě kde nic není, ani smrt nebere, to si měla paní matka rozmyslet, čí cákátko si vpustí do veselý dírky, no a tak pokud šestnáctiletý chlapec nepracuje, což asi nepracuje, že, a ani nemá jiný příjem, tak bude muset s výživným počkat, a ano, klidně i do jeho 26 let.
  3. osmnáctiletá holka ho prostě jako otce neuvede. Taky se to dělá, „pokreje“ to někdo z širší rodiny, nebo si, honem, najde někoho, kdo to dítě „vezme na sebe“. Nebo bude otec neznámý. Samozřejmě, dnes s tím musí souhlasit i ten biologický otec, protože pokud se o svá otcovská práva bude rvát, analysou DNA se otcovství prokáže.

Nevím, co řešíš, je to docela banalita, která se opravdu děje. To říkám pořád, že život není krásný! 🤷‍♀️

Zanyn

Zajímavější by bylo, kdyby klukovu bylo pod 15 roků a holce víc než 18. V opačném případě je to každému jasné. Ale tohle?

Rafaelo111

Teda, že by holka v takovém věku měla zájem o mladšího, to je nepochopitelné
A jako kluka by mě zajímalo, jak se cítí ten 16letý se starší

Pepa25

Filip: ve slušné společnsoti se neříká „nap*cat“, ale když tak zbouchnout nebo přivést do jináče. Případně, pokud používáte výrazy jako ouřad, „analysou“ nebo „irrelevantní“, tak stylově „s outěžkem“.

Roman71

Na tohle je dobré myslet vždy předem! Ideálně nejdřív dokončit školu, pak si najít práci a bydlení.. no a úplně nakonec se vzít a založit rodinu. Takhle to normálně chodí. A vůbec, kam bys chtěla pospíchat?
Je dobré si uvědomit, že až se narodí dítě (a v tom horším případě ještě před dokončením školy), bude nutné se o něj starat. Jsi na tohle připravená? Pokud na tohle nemyslíš, ještě na rodičovství nejsi zralá. Promiň.

Sylvinka

Ne, ještě na rodičovství nemyslím, ještě chci několik roků počkat ☺️

Roman71

Tak to je v pořádku Sylvi 😉
Buď rozumná a nikam nespěchej. Teď má přednost škola 😉