dust8

Co kdyby se z přívěsu, karanavanu, auta, dodávky, maringotky oddělala kola? Šel by v nich pak zařídit trvalý pobyt?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud by bylo zkolaudováno jako objekt k trvalému bydlení tak ano. Ovšem nepředpokládám, že by onu maringotku takto někdo zkolaudoval, takže ne.

Další odpovědi
Schluker

Bez kolaudacniho rozhodnuti ne. Do te doby stavba nema cislo popisne.

led

Trvalý pobyt je možné uznať až po riadnej kolaudácii a pričom stavba tj. budova, karaván, auto, električka, lietadlo… a podobne, musí byť pevne spojená so zemou a prípadnými inžinierskými sieťami, pokiaľ nejde o stavbu s vlastným zdrojom vody a energie…

Niečo podobné, ako opisujete v otázke, v tomto prípade ide o železničný vagón zbavený kolies a pevne uchytený na stĺpikoch (tj spojený so zemou) aj s popisným číslom nehnuteľnosti má neďaleký sused.

Hufnágl

Já tuším, že by trvalý pobyt šel zařídit, ale třeba maringotka by musela být umístěná na pozemku, který je určený pro výstavbu domu nebo chaty.

cukrar

Jedině, že bude tato stavba zkolaudována, dle platných předpisů.