Co jsou mandatorní výdaje?

Co jsou tzv, mandatorní výdaje, a kterých dávek se týkají?

Nejlepší odpověď
Jillie

přikázané výdaje, stanoveny například zákonem a nelze je při plánování rozpočtu ovlivnit, např. výplaty sociálního zabezpečení, důchodů

Další odpovědi
Mandarinka

mandatorní výdaje = „přikázané“ výdaje -
výdaje rozpočtu, které jsou externě stanoveny (např. zákonem) a nelze je při plánování rozpočtu účinně ovlivnit O mandatorních výdajích obvykle mluvíme v kontextu státního rozpočtu, kde jimi jsou např. výplaty sociálního zabezpečení, důchody, nemocenské a mzdy zaměstnanců státu

Krugerka

mandatorní výdaje
„přikázané“ výdaje
výdaje rozpočtu, které jsou externě stanoveny (např. zákonem) a nelze je při plánování rozpočtu účinně ovlivnit

O mandatorních výdajích obvykle mluvíme v kontextu státního rozpočtu, kde jimi jsou např. výplaty sociálního zabezpečení, důchodů atp.