jirka F

Co je toto za ptáka? Není to genetická chyba, když má červené bříško?

Dnes u nás lítal pták připomínající sýkorku ale na internetu jsem nic nenašel tak se ptám tady co je toto za ptáka?

Původní neotázka
Co je toto za ptáka není to že má červené bříško genetická chyba?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Hodně bídná fotka, ale vypadá to, že je to Pyrrhula pyrrhula.

Drap > červenka nemá červené bříško.

Zdroj: http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id9021/

Další odpovědi
cochee

Potvrzuji hýla (ad Lamalam). K nám na krmítko lítají běžně. Všimni si na tom odkazu od Lamalam, jsou tam fotky samice aj samca, samica má břicho takové nenápadně do žluta a to je na té tvojí fotce ten druhý ptáček, vyfotils páreček.

Drap

Velice špatně to vidím, spíše nic. Mohlo by to být Erithacus rubecula – červenka obecná

Mupek

Ten vlevo je Brhlík

2k2o2s

Na první pohled není vidět ale na druhý ano. Je to Hýl obecný. Popřípadě brhlík lesní.