Angi-Shy

Co je tohle za mouchu?

Pořídila jsem fotku jedné mouchy, na listu se jen velmi pomalu otáčela směrem ke mě, křídla měla podivně složený a kropenatý. Nikdy jsem takovou mouchu neviděla. Ví někdo co je to za druh a jestli se od ostatních much liší ještě něcím kromě vzhledu?
http://img.jan­forman.com/ssssdzx­32.png

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Při prvním pohledu na tu mozaiku na křídlech mě hned napadla bzikavka dešťová. Patří do stejného řádu jako mouchy (dvoukřídlí), ale je z čeledi ovádovitých. Nevím to úplně jistě, (zatím) nejsem odborník, ale musí ti to teď holt stačit :)
Nějaká taková svině mě nejspíš před tejdnem hryzla do nohy…