Co je to zasvěcení?

zasvětit hasičský prapor

Nejlepší odpověď
Lencis

Zasvěcení může znamenat:

  • patrocinium – pojmenování kostela nebo jiné stavby po určitém světci
  • iniciaci – zasvěcení do tajemství, uvedení do určitého spolku, zejména tajného

Zasvěcení hasičského praporu bude zřejmě místní tradice spojená s nějakých obřadem.

Prapor může být vlajka (např, když vznikla nová vlajka místního sboru), v tom případě bude možná symbolicky posvěcená či pokřtěná (např. šampáněm či vodou s hasičské hadice).

Nebo může jít i o prapor ve smyslu oddílu (tedy skupiny mladých hasičů), kteří budou obřadně zařazeni mezi mazáky, třeba po splnění nějakých úkolu.

Jde především o zábavu spojenou s bujarou oslavou 😉

Další odpovědi
Dandi

Kulturní akce pořádána také dobrovolnými hasiči. Je to tradice. koná se při mši svaté – tzv. Hasičské požehnání.

Attack-design

je to tradice, např, zahajení hasičských slavností