Válek Petr

Co je to subdodavatel?

Je to osoba (právnická či fyzická), která mému zákazníkovi dodá zboží pod mým IČem? Samozřejmě za předpokladu, že toto zboží koupím… Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Subdodavatel je dodavatel, který dodává dodavateli. Může dodávat zboží i služby.

Další odpovědi
led

Nie (na doplnok)
Dodávateľ uzavrie zmluvu so zákazníkom a objedná zákazku, alebo jej časť u subdodávateľa.
Subdodávateľ nedodáva priamo zákazníkovi, ale len primárnemu dodávateľovi, ktorý si tovar, službu objednal, jemu dáva aj faktúru.
Subdodávateľ ani nemusí poznať zákazníka a platí to aj naopak. Nie sú vo vzájomnom právnom vzťahu.

postcd

Jako laik bych řekl, že subdodavatelé Škody auto, jsou firmy, které pro ni vyrábějí některé součástky aut. Například nějaká silikonová nebo gumová těsnění, koberečky do aut. Jen nevím jestli to není firma, která vyrábí součástky pro firmu, která dodává škodovce komplexnější součástky. (tedy několik úrovní)