Co je to spálový bacil?

Chtěla bych se dozvědět co to je a kde se bere

Odpovědi
Lencis

Spála (scarlatina)

Spála je u dětí v předškolním věku a školním věku poměrně rozšířená, ale ani u dospělých není ničím neobvyklým. Pouze kojenci jsou většinou díky protilátkám, které získají od matky, relativně v bezpečí před nakažením. Původci spály jsou bakterie, označované jako streptokoky. Streptokoky patří k nejčastějším původcům dětských infekcí. Šíří se pomocí kapének, kýcháním, kašlem nebo pomocí slin, na druhé straně ale také znečištěnými předměty (ruce, příbor, hračky). Rovněž osoby, které jsou zdravé a vůči infekci imunní, se po kontaktu s nakaženou osobou mohou stát přenašeči.

Část těla: hrudník

Délka léčby: krátkodobá

Způsob léčby: domácí léčba

Věk: děti, dospívající, dospělí

Streptokok (Streptococcus) je to rod kokovitých grampozitivních bakterií z čeledi Streptococcacae, které charakterizuje řetízkové uspořádání. Bakterie tohoto rodu jsou součástí běžné mikroflóry člověka a zvířat. Některé druhy jsou významnými patogeny, jiné se zase používají v potravinářském průmyslu. Na otázku kde se berou je dost těžké odpovědět… jsou zkrátka mezi námi.

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/streptokok--angina-zanet-mandli-spala.htm