Co je to pohanka? Používá se k vaření.

Nejlepší odpověď
panenka

Pohanka je znovu objevovanou potravinou, která v kuchyni našich babiček byla docela běžná. Je chutná i zdravá, poskytuje užitečné a zdraví prospěšné látky v té nejlepší formě. Hodí se k přípravě polévek, kaší, pomazánek, rizot, lívanců, jako příloha. A můžete ji i snadno pěstovat.

Pohanka jedlá (Fagopyrum esculentum) je až metr vysoká vzpřímená jednoletá rostlina. Nepatří botanicky mezi obiloviny, ale je spřízněna se šťovíkem a s rebarborou. Pochází pravděpodobně z Číny. Dnes se ve velkém rozsahu pěstuje v USA, v Kanadě, ve Francii, v Rusku i na Ukrajině, kde je jako „greška“ velice oblíbená. Když pohankou obohatíme i svoji kuchyni, rozhodně neprohloupíme!

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/zdrava-a-chutna-pohanka-recepty-a-pestovani/

Další odpovědi
anvodak

Pohanka je velice chutná poživatina. Navíc má řadu léčebných účinků, uváděných v knize manželů Červených:Léčba výživou. Tam je také recept na její vaření. Pohanku nasypeme do vroucí vody – tu vodu solím, i když to v knize uvedeno není,(2 díly pohanky na 3 díly vody) odstavit, přikrýt pokličkou a nechat dojít 20–25 minut v peřinách. Delší čas nevadí. Tak se prý údajně zachová co nejvíce léčivých látek. To je možné,ale pro mne jako chlapa to je hlavně velice rychlá a nenáročná příprava.
Potom jenom přidám máslo nebo olej a další podle chuti: med, mák s cukrem, marmeládu, kousky ovoce, jogurt, zakysanou smetanu, atd. atd. co vás napadne či máte právě po ruce v nejrůznějších kombinacích. Nebo kousky zeleniny,slani­ny,salámu,masa,ry­by,osmaženou či syrovou cibuli,česnek,ke­čup,jakoukoli jinou hotovou ochucovací omáčku, majonézu, jogurt atd. atd.
Je to velice dobré, jednoduché a rychlé jídlo. A receptů na další (nicméně složitější) využití takto uvařené pohanky jsou na internetu stovky. Jo a prodávají ji nejvíc v Kauflandu.

Generic_name

Doc. MUDr. Michal Pohanka, Ph.D., (* 13. dubna 1969, Brno) je český lékař a politik, bývalý poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Vařit Pohanku je v ČR ilegální

iceT

Babicka z pohanky varila kasi,na taliri zalila mlekem a pridala kysanou smetanu,nebo posypala rozskvarenou slaninou.

Tanja

grečka – to je super! tady jsou hodně receptů, pokud někdo má zajem)

Zdroj: eda.ru/ingredi­entsearch/167/lis­t/

koreg4

Pohanku nakupuji jedině zde https://www.raw­market.cz/obi­loviny/pohanka. Neobsahuje lepek, proto ji mám v kuchyni oblíbenou. Navíc pomáhá při zažívacímu traktu.