Avatar uživatele
Miroslavst

Co je to flegmatik?

Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5041 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

když začne diskuze o reflexní cestě tak flegmatik nejsi

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Každej Mirek,kterého znám…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Kecy. To bys musel být, jak je níže uvedeno 🙂.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu. Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým podřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je tak, jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo.
Neumí se pro cokoliv nadchnout. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city. Nerad říká ne. Má strach z činění rozhodnutí.
S flegmatikem se vychází snad nejlépe ze všech povahových typů. Je jen málo situací, které by ho dovedly rozčílit. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený téměř všude. Má rád přátele, ale nevadí mu ani samota. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními flegmatik představuje tlumenou osobnost, která dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit.

Sedí to???

Ale věz, že snad není nikdo, pouze flegmatik. Většinou jsou lidé „mázlí“ i jiným rysem.

Já teď čtu knížku Osobnosti plus a tam se právě tato vlastnosti skvěle popisují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

já jsem prý typický cholerik. Já vám dám cholerika!!! Neserte mě!!!

mě by zajímalo, jaká je souvislost flegmatika se slovem flegma, což je v latině „hlen“. Jako že si nad vším lhostejně odflusne? ;{)))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Salámista. Na všechno háže salám ( je mu všechno jedno ).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby