Co je to avatar?

Volba avataru je při registraci na tomto serveru.

Nejlepší odpověď
Lencis

Jde o obrázek (ne fotografii, ale nepříklad, obrázek obličeje, smajlík, postavička, zvíře, obrys atd..) provázející váš nick u diskuzí, chatu nebo i například zde.

Lidé si často myslí že je to odvozeno od slova ztělesnění (od slova avatára – z hinduismu, tedy přeneseně vtělení a t zoho velmi obecně ztělesnění), ale pravda je ve skutečnosti taková, že původ je odvozen od slov Alter ego neboli virtuální osobnost reprezentující skutečného člověka.

Další odpovědi
GangstaHelper

ztělesnění – obrázek, který Vás má rerezentovat ostatním lidem.

PS: Avatar vskutku představuje Vaše Alter ego, samotné slovo nemá ale s Alter egem nic společného, opravdu se vyvinulo ze slova z hinduismu http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­vatar_(computin­g)#Origin

alenka901

Avatar (z anglického přepisu) nebo v počeštěné podobě avatár je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuálním světě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.

Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).

Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Dandi

Ztělesnění ve virtuálním světě =)