bricks

Co je Steam punk?

Znáte nějaké filmy a knihy v tomto žánru?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

podle mě je to alternativní dnešní svět, ve kterém nějak zamrzla technologie 18. a 19. století, především bez výbušných motorů a v podstatě i elektřiny – což je někdy nutně hodně přiohnutý, ale děsně romantický

z moderních filmů nejspíš Řada nešťastných příhod nebo Svět zítřka
Liga výjimečných, Van Helsing, Sucker Punch
ale to si vzpomínám jen náhodou, řadil bych do toho spoustu jinejch, třeba i Tank Girl … ty filmy se ale hodně podceňujou, tím chci říct, že mají většinou nízký hodnocení, je to prostě jen pro někoho

z knížek myslím klasika William Gibson: Mašina zázraků nebo China Miéville: Nádraží Perdido mebo Mark Frost: Šest Mesiášů nebo Seznam sedmi a z našich cokoli od Petra Schinka (kterej je výbornej)

a to jsme ještě nemluvili o hrách

Další odpovědi
anonym

Z našich třeba Tajemný hrad v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela,

Oblečení steampunk: https://www.go­ogle.cz/search?q=ste­ampunk+oble%C4%8Den%­C3%AD&safe=ac­tive&tbm=isch&sou­rce=lnms&sa=X&e­i=q-gWU_6QKYyshQfK9IC­wDg&ved=0CAcQ_A­UoAQ&biw=1024&­bih=458&dpr=1

marci1

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk, jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru, (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie, tvořící kulisy děl tohoto žánru.
Díla se odehrávají v různých alternativních historiích či sci-fi kulisách, podobných prostředí knih J. Vernea nebo H. G. Wellse. Jedná se zejména o alternativní viktoriánskou éru, dále ale také o postapokalyptické prostředí, nebo i prostředí divokého západu. Díla – na rozdíl od historických románů – představují některé vynálezy, technologie nebo historické události, které neexistovaly nebo existovaly jindy a jinak.
Z filmů je to např. Wild Wild West nebo anime Steamboy. Z knih potom Leviatan od Scotta Westerfelda vydaný v češtině v roce 2011.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ste­ampunk