Avatar uživatele
ahold

Co je pro diabetika horší: cukr, nebo umělá sladidla?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? VaclavZeman před 531 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Pro diabetika je nejlepší používat přírodní sladidla, jako je např. Stévie, která má mnohonásobně vyšší sladivost než cukr. Je dražší, ale použije se jí méně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
seraphico

Rozhodně cukr. Umělá sladidla nejsou pro cukrovkáře problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Umělá sladidla mohou způsobit rakovinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AlenaRo

Umělá sladidla všeobecně nemají vliv na hladinu cukru v krvi. Stevie, Aspartame i například Saccharin jsou pro diabetiky bezpečné. Je dobré ale mít na paměti, že jejich přílišná konzumace nese jiná zdravotní rizika, podle určitých studií má vliv například na kognitivní procesy, zejména například Aspartame. Obsahuje látky inhibitují a vypouštějící neurotransmitery, domapin, serotonin a zvyšuje plasmu hladiny cortisolu. Sama bych téma zkusila více prostudovat. Přidávám dva odkazy, které by mohli být užitečné.

Zdroj: https://www.ma­yoclinic.org/di­seases-conditions/di­abetes/expert-answers/artificial-sweeteners/faq-20058038. a https://pubmed­.ncbi.nlm.nih­.gov/28198207/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Jezismarija, to je otazka uplne pro me a zaroven na ni neznam odpoved. Ale pan doktor mi zakazuje snad vsechno, no. Ale treba ted naposled jsem cetl studii, ze pokud vypijete denne vice jak tri kavy, tak mate vysokou pravdepodobnost autoimunitnich onemocneni. A taky na internetu nekde stalo, ze pokud mate muzskeho potomka, tak mate vysokou pravdepodobnost na nejakou special rakovinu. Tak za co ty studie platime? Ani se tomu snad neda verit. Navic mam nejaky tzv. reklamni software a v notebooku mi porad vyjizdi takova okenka – reklamy. A to by se clovek nenadal, ze zrovna me chodi porad provokace ohledne cukrovky. Minule nejake ucinne leky a dnes to, ze pry cukrovka souvisi s obezitou. Kdo by se nenadal? Ale ja to nechci cist. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek