Co je nemoc z povolání

manžel pracuje jako stolař 40 let, má odvápnění zápěstních kůstek na pravé ruce,pracoval na nejrůznějších obráběcích strojích, brusky, hoblovky atp. Zdravotní problém bude s největší pravděpodobností řešen operací ruky s dlouhodobou nemocenskou. Manžel má 10 měsíců do starobního důchodu.

Nejlepší odpověď
led

Poraďte sa s lekárom. Majú katalog chorôb z povolania.
Choroba z povolania je choroba vzniknutá vplyvom práce v danom povolaní (napr.ekzem, chronický zápal očných spojiviek a pod.)

Další odpovědi
Michal

Nemoc z povolání je taková nemoc,která souvisí s výkonem tohoto povolání.Svářeči mívají mnohdy vážně nemocné oči.