Kelt

Co je lepší z hlediska spotřeby energie: mít tablet při práci zapojený trvale k síti, nebo ho nabít na 100 % a odpojit?

Mám tablet, a když ho nechám nabít na 100 %, tak mi vydrží několik hodin, ale večer ho znovu musím nabít. Nebo mohu mít tablet při práci zapojený trvale k síti. Při skončení práce tablet vypínám a nemám ho připojený k síti. Co je lepší, úspornější? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nabíjením baterie se ztratí asi 40% energie, takže úspornější je přímé napájení ze sítě. V praxi jde ale o tak bezvýznamné částky, že namá žádný smysl se nad tím zamýšlet. Přenosné zařízení je od toho, aby se přenášelo a tedy napájelo z baterie.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že je to jako prašť jako uhoď. Ale s ohledem na životnost baterií by bylo optimální pracovat doma jen na síť s vyjmutou baterií a bateriii používat jen mimo domov. Jde o počet nabíjecích cyklů, které je s životností baterie úzce spojené. Trvalé připojení na síť a neustálé mikrodobíjení baterie taky není to pravé ořechové.

elkon

Dnešní moderní zařízení se dobíjí jen tolik, kolik je potřeba. Takže pokud je nabíječka trvale připojena, nic se neděje, protože elektronika po nabití nabíječku odpojí (nikoli fyzicky, ale elektricky). A připojí se opět až napětí poklesne na hodnotu potřebnou k nabíjení.