Uona

Co je červený pruh na obálce ze sociálky?

Zadal jsem o duchod kvuli astma. Nejdriv prisel dopis, ze probehlo setreni meho zdrav. stavu a neuplne tam bylo naznaceno, ze narok na duchod zrejme nemam. To byla obycejna zasilka.

Pak prisel dalsi dopis, ale s cervenym pruhem. To ten duchod priznali ci o co se muze jednat?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dopis „s červeným pruhem“ znamená s dodejkou, obsahuje zřejmě rozhodnutí úřadu, u kterého je důležité doručení pro běh lhůty pro případné odvolání. Jestli rozhodli tak či onak z obálky nezjistíte, normálně ji otevřete 🙂

Další odpovědi
elkon

A co otevřít obálku a podívat se, nebo neumíš číst?

Hufnágl

To je podle mne upozornění (rozhodnutí) správy sociálního zabezpečení.

Mc Merkurion

… a proč ten dopis sakra nevotevřeš ??? … nebo ho máš v karanténě, že je kontaminovanej ??? …

ivzez

První dopis byl posouzení zdravotního stavu a případné přiznání příslušného stupně invalidity.
Druhý dopis je zamítnutí/nep­řiznání invalidního důchodu z důvodu uvedeného pravděpodobně
v prvním dopise.

Pokud by Vám byl přiznán některý stupeň invalidity, bylo by nutné splnit ještě podmínku určitého
počtu (v závislosti na věku žadatele o ID) let důchodového pojištění. V případě nesplnění druhé podmínky
by ID nemohl být přiznán, přestože invalidita přiznána byla.

Proti zdravotnímu posudku se nelze odvolat, proti nepřiznání ID lze podat námitky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Uona

Mc Merkurion: ZNOVA.. MÁM BEJT SUPERMAN? Když nejsem doma?

Mc Merkurion

… a jak teda vo něm víš, když nejsi Superman, to jsi Bystrozrakej ??? …

Uona

Elkon: Když nejsem doma? Mám bejt superman?

Dochy

A my máme být supermani a takhle na dálku zjistit že nejsi doma?