sefo

co hrozi pri dlouhodobe spatne dotazenem viku od oleje na motoru ?

po dotazeni zni motor konecne lip – hlavne po nastartovani. na nedotazenem viku se vytvorila zluta pasta. mohl se nejak poskodit motor ? stav oleje neklesl pod rysku.

Nejlepší odpověď
gecco

Co je „viko od oleje“??

  • víčko otvoru pro nalití oleje
  • dekl hlavy

😉
Pokud jde o víčko pro nalití oleje, prostě se ti na něm v chladném počasí (zejména při krátkých trasách) sráží voda a vytváří s nacákaným olejem emuzi – nic se neděje.
Jestliže máš jinak olej čistý a neztrácí se ti chladicí kapalina, není potřeba to řešit jinak, než pravidelnou výměnou oleje (servisní interval).

Další odpovědi
anonym

A co chladící kapalina, nepřibyla?

sefo

@ gecco, dekuji. jezdim kratke trasy. jedna se o vicko otvoru pro naliti oleje. Chladici kapalina nepribyla, jestli ubyla tak minimalne.
se spatne dotazenym vickem vydaval obzvlaste studeny motor slaby klepavy zvuk. ktery ted vymizel. emulzi jsem vytrel. dle merky oleje vypada olej stejne jak v minulosti, bez viditelnych castecek, trochu tmavy.

gecco

Tak to bude OK…