nosahosa

Co dělat s neustále měnícím se časem v autě?

V mém autě (Audi A3 SportBack) jsou digitální hodiny, které mi už opravdu lezou na nervy… Neustále se čas mění i když o to nikdo nestojí, prostě změním čas, druhý den sednu do auta, kouknu se na hodiny ale čas se liší, nevíte někdo co s tím je a jak se to dá opravit? Nejsem automechanik ale napadlo mě, jestli tam není třeba špatný kabel, který by způsobil, že baterie občas vypadne a jak naskočí, tak čas jede zase od znovu, děkuji.

Odpovědi
gecco

Všechno ostatní ti funguje? – zkontroluj pojistky…
Pokud jsou pojistky v pořádku, je špatné napájení hodin – porušený (nebo špatně zapojený) káblík…

mosoj

Vypadá to, že hodiny nejsou po vyndání klíčku napájené.
Buď se to dá někde navolit, nebo si s tím někdo hrál a přepojil napájení hodin na svorku , která není po vyndání klíčku pod napětím.

bolak

Přesně to co říká mosoj mně taky napadlo, teda né ta odborná hatmatilka jako „napájení“, „svorka“, „navolit“…ale prostě že když vypneš motor, tak se ti hodiny zastavěj.

Nejdřív zkus zjistit jestli to tak skutečně je, tzn. nastartuj auto, nastav hodiny a vypni motor + vyndej klíček. Za 2 minuty to zas nahoď a pozoruj co se stalo na hodinách, jestli jdou o 2 minuty později a nebo je chyba někde jinde. Pokud je to něčím jiným, tak si vždycky před jízdou a po jízdě zapiš někam do notesu vedle sebe SKUTEČNÝ ČAS + ČAS NA HODINÁCH, a jinak na nastavování hodin nehrab. Až budeš mít zapsány alespoň 4 údaje, tak to sem nahoď. Najdeme v tom systém a přijdeme s další teorií.

nosahosa

Všechno ostatní je OK, dneska jsem zrovna zkontroloval i ty pojistky, všechny jsou zapojený, snad tam, kde mají být. A můžu se zeptat, jak se dostanu k tomu „káblíku“?

gecco

Tak to neporadím – zkus nějaké Audi-fórum…
A nebo servis.