simonka

Co dělat, když už manžel podepsal přihlášku k České aukční energetické?

Četla jsem tento příspěvek, co ale dělat když moje drahá polovička je pustil do domu, vyslechl, že dělají jen průzkum a ať jim podepíše pouze přihlášku o zajištění slev na dodávkách energií. Dostal poslední kopii bez data a bez jeho podpisu /později to vysvětlovali, že je to několikátá kopie a někdy se stane, že se to nepropíše/, ale podpis zprostředkovatele tam je viditelný. Pohádali jsme se, ale do 10 dnů jsme posílali doporučené dopisy jak na Českou aukční energetiku, tak na Xenergie, který to měla údajně vyhrát, že odstupuje od smlouvy. Xenergie se ihned ozvala, ale Česká aukční vůbec nereagovala. Vše proběhlo 26. 3. 2018 a 6. 1. 2020 nám přišla faktura na poplatek 3000 + DPH z důvodu zrušení této Přihlášky po uplynutí 14denní lhůty. Máme zaslat složenkou na Českou aukční do Třebíče. Není uvedeno číslo účtu atd. Voláme na uvedené tel. číslo, ale buď to položí nebo vůbec nezvednou.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… na ty organizace se vybodni, ty si s těma tvejma dopisama ani nevytřou ***, chce to zajít za právníkem (pozor, máš nárok na právníka zdarma: https://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=19110 >>> jednou to bylo v aDost nebo někde) anebo druhá možnost: zaplatit, a čekat, že se ozvou znovu a jiní …
… nejni to společnost, co: „si přivydělávají na distribuci plynu a elektřiny“, to se Kelt plete, ale ŠMEJDI …

Další odpovědi
marci1

Podobné stížnosti na tuto „firmu“ řeší dTest: https://www.va­sestiznosti.cz/fir­m/detail/4630?pa­ge=1&do=page

Bobek 2

Zkusil bych ještě trestní oznámení pro podvod.

Kelt

Těch společností, co si přivydělávají na distribuci plynu a elektřiny, je hodně. Podívejte se na tu smlouvu. Mělo by tam být uvedeno číslo odběrného místa, poplatky apod. Potom nějakým způsobem platíte – inkaso, složenky apod. Tam by měl být všude uveden účet, číslo. A s tou fakturou pozor, přečtěte si, co je ve smlouvě, dokdy můžete odstoupit a za jakých podmínek a kolik vlastně máte zaplatit za média. No musíte se s nimi spojit a zeptat se jich přímo, třeba mají mail a podobně.