luckykubrt

Co dělat, aby počítač šel líp?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jó, to kdybych dokázal vysvětlit na pár řádcích přes interfernet, tak bych pos*al i Billa Gatese. Ale snad ti pomůže i pan Kupka: http://www.ser­vispckupka.cz/

Další odpovědi
hapiky

Dát mu pořádné zimní obutí.

ondra148

Můžeš mu dát menší efekty(jdeš do ovládacích panelů > Systém a zabezpečení > Systém > potom vlevo klikneš na Upřesnit nastavení systému > v kolonce výkon dáš Nastavení… > a dáš optimalizovat pro vzhled). Vyčisti historii prohlížeče(CTRL + H). Popřípadě si nainstaluj nějaký čistící software, např:. IObit Advanced System Care: https://www.i­obit.com/en/in­dex.php
Aktualizuj ovladače, pomůže ti s tím software IObit Driver Booster: https://www.i­obit.com/en/in­dex.php

anonym

obvykle postačí jen posílit nejslabší komponenty jako třeba pomalý disk nahradit diskem SSD, navýšit velikost operační paměti alespoň na 8GB a tak podobně … jakou máš konfiguraci ?

Někdy je na vině operační systém zaházený všlijakým balastem a mnohdy i viry, které vám dnes počítač nezničí, ale třeba jen využívají jeho výkonu k těžbě bitcoinu pro někoho koho ani neznáte, tady si myslím že ne je nejlepší řešení zcela se zbavit systému, který je velmi háklivý na viry atakující počítač ze všech stran, který je doslova pod přímou palbou a nemáte se s ním jak schovat (spoléhat na antivir je jako spoléhat na deštník z cukrové vaty, občas může zafungovat ale má to nepříjemné vedlejší efekty jako právě ztrátu výkonu a občas nějaká kapka lehce projde), typicky pokud místo windows operačního systému nainstalujete bezpečnější systém třeba ubuntu linux nebo místo PC pořídíte apple počítač se systémem Mac os založeným také na unixovém jádře (což je trochu nákladnější ale efekt je z technického pohledu prakticky stejný) zcela se tím odstíníte od virových hrozeb (budete moci na internetu podnikat prakticky cokoliv, nebudete potřebovat antivir a virová hrozba bude přesto prakticky nulová) … nebudete řešit zpomalování PC po letech a nutnost reinstalace všeho jako sice účinné ale jen dočasné řešení. Zní to jako velmi podstatný benefit, přesto se o této reálné možnosti jak udělat z počítače skutečně dlouhodobně spolehlivý stroj příliš nemluví …

Kryšpín

Zahodit veterána staršího tří let a zakoupit nový z komunistické Číny

anonym

obvykle postačí jen posílit nejslabší komponenty jako třeba pomalý disk nahradit diskem SSD, zvýšit velikost operační paměti alespoň na 6GB a tak podobně … jakou máš konfiguraci ?

luckykubrt

Intel Celeron D 320, 2 400 MHz – 1GB RAM – OS Win XP Pro + SP 3
Chvíli jde normálně, většinou drobná chyba, ale nejhůř funguje při načítání hry. Dělá mi to už od poslední opravy takže si myslím, že to je buď ta nedostatečná paměť nebo softwarem, což vyplývá i z toho, co mi ukazují programy na údržbu PC. Mám 3 neplacené programy (Advanced Sytem Care 11, Wise Care 365 a Glary Utilities 5) na údržbu, ale jak jsem se dočetl spíše PC zpomalují. Možná jedině kdybych si koupil některou plnou verzi bych to opravil. K tomu antivir Avast.