adulka5

co chybi slepicim,když si zobají peří?

CO chybí slepicím,když si zobají peří?Vajíčka,sná­šejí skoro denně,i obden.

Nejlepší odpověď
Kamionacka09

A nebo jim chybi poradnej kohout:D

Další odpovědi
hanulka11

babička vždy říkala, že se nuděj" mají málo práce malý výběh"

ale našla jsem ti toto
Oštipování peří a kanibalismus vzniká i z jiných příčin. Dá se napsat, že může vzniknout téměř z čehokoli. Jak jsem zjistil, bývají uváděny tyto důvody: přeplněný kurník, přeplněný výběh, nedostatek pohybu, vyšší teplota, nízká teplota, sucho, vlhko, nevhodné osvětlení, svícení ve dne, nevhodné krmení, jednostranné krmení, špatná krmná technika, nepravidelné krmení, hlad, žízeň, teplá voda, vnitřní i vnější parazité, dědičná dispozice, nedostatek vitamínů, minerálních látek a nachlazení. Věřím, že kdybych ještě vyhledal další autory, tak by se našly i jiné důvody vzniku tohoto zlozvyku. Je však jisté, že při oštipování peří a kanibalismu není vše v chovu drůbeže v pořádku.

V chovu slepic to bývá nejdříve jedna slepice, která začne se zobáním jiných a jestli si toho chovatel brzy nevšimne, přidají se další. Nejjednodušší je takovou slepici okamžitě vyřadit z chovu, než nadělá víc škody, než užitku. Pokud se jedná o vzácné plemeno, tak takovou slepici od ostatních na nějaký čas izolovat a potom ji vrátit do hejna a pozorovat její chování. Dříve se doporučovalo slepici, která zobe ostatní, uříznout kousek horní nebo dolní části zobáku a poraněné drůbeži zraněná místa natírat drůbežím trusem, lepidlem nebo čerstvým kravincem. To proto, aby krvácející část těla nelákala ostatní k ozobávání.

dál čti v odkazu
http://www.ifau­na.cz/clanek/dru­bez/ostipovani-peri-a-kanibalismus-v-chovu-drubeze/4435/

Ajadom

Pokud si slepice vyzobávají peří, chybějí jim vitamíny nebo minerály. Dá se koupit granulované krmivo s vitamínama a chce to pustit je ven „na zelené a červíky“.
Kromě těch vitamínů, které jsou důležité, jim prohlédněte kůži pod peřím. Slepice mívají parazity, nejčastější je to kleštíkovec kuří, který má velikost asi jako veš. Pokud je najdete nebo jakékoliv parazity, tak je nutné koupit BIO KILL a všechny slepice s ním postříkat. Je nutné vydesinfikovat (třeba savem) celý kurník i podlahu – na tu stačí nasypat chlorové vápno, nebo chloramin. Nutné je, aby slepice měly volný výběh, aby se mohly popelit a tím se zbavovat všech parazitů.

bubukaa

Ano, chybí jim kohout který by je „srovnal“, nic jiného. Poštuchují se tak. Co chybí lidem kteří se hádají? Nic.
Slepice si vetšinou vyberou jednu kterou „šikanují“

Funna

buď mají nejaké cizopasníky, ale většinou je to tím, že se jen normálně nudí…a tak oklovávají navzájem…

adulka5

mam 13 slepic,jen 2 z nich si to peří zobou,ostatní,maj pěkné peří.