Kepler

Co byste uvítali pro vylepšení tohoto webu?

Mám na mysli jen technická vylepšení. Já jistou představu mám, ale nechám si ji nakonec, abych neovlivňoval. Možná by vaše názory posloužily jako podnět pro majitele stránky. Ostatně se už to jednou stalo: možnost vkládání obrázků.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych uvítala datum vložení otázek a odpovědí
a řazení odpovědí podle doby vložení.

Občas mi při vkládání otázky chybí kategorie.
Vybírám „nejbližší“, ale myslím, že se mi to ne vždy daří.

_______

Doplňuji:

Uvítala bych větší také okénka pro vkládání odpovědí a psaní zpráv.
Jsem „expert na překlepy“ a v malém okénku snadno něco přehlédnu.

Další odpovědi
Klaproth

Mazači by neměli být anonymní. Obrázky by měly být u otázek povoleny pouze v případě, že se otázka bezprostředně týká toho, co je na obrázku a takových otázek je zde minimum. Uvítal bych možnost mírného formátování příspěvků (alespoň horní a dolní index by se občas hodil).

JájsemRaibek

Třeba barevný písmenka, tučný, slabý, prostě takový barevnější by to mohlo být :)
A taky by se to mohlo aktualizovat samo.

independent

.. aby to někde, třeba dole psalo kolik je momentálně online uživatelů.

Lurius

Třeba umožnění nominace a uzamčení otázky až po uplynutí 24 hodin…

led

„Abych to neprotahoval, zítra se k té otázce už nikdo nevrátí.“(Kepler v diskusii)
Nie vždy je dobré na závažnú otázku odpovedať okamžite, bez premýšľania, len aby bola odpoveď. Odpoveď na ňu si treba premyslieť a nie tárať… Váš povzdych „…zítra se k té otázce už nikdo nevrátí.“ nie, toto je otázka pre opakované návraty aj po dlhšom čase.

Technické vylepšenie ide ruka v ruke s organizačným a grafickým vylepšením. nemožno sa pozerať len na jednu stránku problému bez celkového pohľadu na samotný problém.
1 – Opakovane dávam na zváženie variabilné editačné okno pri písaní príspevkov, tj možnosť, ktorá tu kedysi bola – v pravom dolnom rohu bolo možné zväčšovať/zmenšovať rozmer editačného okna pri písaní príspevku.
2 – neuškodilo by pri vloženom príspevku uviesť nie pred akým časom bol vložený, ale jeho systémový čas vloženia tj.date_time. Je to aj z dôvodu ľahšieho vyhľadávania v databáze u starších príspevkoch. (napríklad: ako mám vedieť bez počítania, kedy daný príspevok bol vložený, ak daná téma/situácia od tej doby už je zmenená, hlavne, ak potrebujem informáciu podľa dátumu)
3 – slušnosť vyjadrovania v príspevkoch – ani pre technika určite nie je pekný pohľad na príspevok plný nespoločenských výrazov

Drap

Myslím, že takovéto a podobné úvahy jsou k ničemu. Takto je to nastaveno a je pouze na majiteli zda chce, či nechce, dělat nějakou změnu. Je to jako odpovídat na otázku „Co byste uvítali za změny u poslední řady Mercedesů“. Nic se tím nevyřeší a k ničemu to neni. Pokud má někdo výhrady ke zdejším pravidlům, může klidně založit své stránky a pokud nová pravidla budou pro uživatele přijatelnější, tak se tam přestěhují.

ten který je

Uvítal bych nějaké upozornění na reakci diskutujícího uživatele v diskuzi,nebo na nový příspěvek v diskuzi.Také bych si přál nějaký program na zjištění multinicků a jejich eliminaci.

Emefej

Vůbec nic.

luckykubrt

Já bych v první řadě uvítal vymazání mazačů, ale nevím jestli to je technická záležitost. :D Tím by se toho hodně změnilo k lepšímu. A co to je za možnost vkládání obrázků, když vlastní nemám a nebudu přece kvůli každému obrázku, který bych tu chtěl dát kontaktovat jeho autora. :P

Rohlik

Roztahnout web do stran

Admin2

Uživatelé byli před několik lety zřejmě vyzváni k předložení návrhu na vylepšení webu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomuzete-adminum
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/navrh-na-vylepseni-diskuzi

Smackdown

Chat.

anonym

Uvítal bych, kdyby peovozovatelům trochu více než nyní záleželo na odborné specializaci sekcí a mnohem víc tématické sekce podpořili samostatnými domenami a designem odpovídajícím oborovému zaměření. Je zjevné že největší koncepční nedostatek technický však řešitelný je přílišná obecnou nejen dotazů ale i přílišná oborová nesourodost odpovídajících, kteří se znovu a znovu pod každou otázkou schází…

Jinak komunikační formát otazka+hodnocené odpovědi by si myslím zasloužil rozvést možnosti hodnocení odpovědi, umoznit například i o záporné hodnoceni v případech kdy je odpověď buď fakticky chybná nebo se zcela míjí s otázkou a odpovídá na bůh ví co…

led

ge0rge, záporné hodnotenie „palček dolu“ tu bol, ale začal sa zneužívať pre zištné záujmy jednotlivcov. Tí prastarí (služobne) užívatelia si ich ešte možno pamätajú

johana 56

Pamatuji si spoustu návrhů, máloco z nich prošlo.
Některé z nově zavedených byly opět zrušeny…
Ale každá snaha o vylepšení je určitě vítána. Možná se přestanou objevovat příspěvky označující stránky jako „pakárnu“…
Co tak zrušit žebříček a uvolnit místo pro větší okénko na psaní příspěvků ??

Kepler

Admin2: tak dlouho tady zase nejsem, ale jsem rád, že i v minulosti snahy byly.

annas

Ad Kepler,

já naopak jsem zde téměř od začátku Odpovědí. Je pravda, že se hodně změnilo, ale zda vše bylo k lepšímu, se ukázalo později. Jenže to spíš záleželo na lidech, jejich anonymitě, bohužel především na proejvování negativních vlastnosti. Na druhou stranu zde nepanovala taková lhostejnost jako v současnosti

  1. začínalo se anonymním udělováním zelených a červených palců – zákeřné negativní označování.
  2. Červené palce se zrušily, odtajnily se profily.
  3. Původní žebříček byl sestavovaný podle největšího počtu odpovědí.

4 Když se zrušilo anonymní palcování, žebříček změnil pořadí podle počtu bodů. Počty udělovaných bodů se měnily, všechno si nepamatuji. Mělo to i velmi negativní dopad. Kdo chce, všechno najde v archivu v diskuzi.

5. Když se objevilo více stříbrných uživatelů, admin navrhl skrývání otázek se souhlasem uživatelů. Mělo to negativní dopad – kdo uznal, že právě jeho otázka je závadná? Ty mně, já tobě. I když šlo o jedince … Víte sám, že se k nahlašování otázek přidal I nick. Jenže se opět projevilo negativně,m zbytečné dotazy PROČ ten a ten smazal, I když tazatel neuvedl znění otázky, nebo ji vytrhl z kontextu. Proto si myslím, že to byl důvod, proč admin zavedl opět anonymitu.
5. Změnil se vzhled, chvíli trvalo, než si na to stávající zvykli. Bylo umožněno upravit své otázky a odpovědi.
6. Nahrávání obrázků do profilu, obrázků k otázkám, I když negativní je to, že mnozí uživatelé vkládají obrázky, které porušují práva. Ne vždy si to odpovídající uvědomí , když reagují na otázku. Proto by měl tazatel přistupovat ke vkládání opovědn odpovědně, nebo je nevkládat vůbec.
7. Jako poslední jsou Dotazy+. To je pouze záležitostí admina.
8. Neprošla doporučení na úporavu diskluse – pořadí a návaznost příspěvků.
8. Možná jen na měco zapomněla.
10. Co bych uvítala? To je nesplnitelné přání …

Kepler

Vím, že těch změn už tady bylo hodně a některé se neosvědčily (třeba systém bodování a nahlašování apod.) Ale mně se teď jedná o ty věci technické – třeba možnost editace textu, kurzíva, tučné písmo, indexy. Pak mě ještě napadla možnost opravovat nebo doplňovat text v diskuzi apod.

annas

Ach jo, já se těch překlepů nezbavím, opoavdu je vidím až po odeslání. ☹

Kepler

Abych to neprotahoval, zítra se k té otázce už nikdo nevrátí. Jak psal Raibek, bylo by fajn, kdyby se dal volit text co do vzhledu a zvýraznění, abychom nemuseli křičet velkými písmeny. Hezké smajlíky by taky nebyly na škodu, abychom nemuseli hledat trapnou náhradu v tom, co máme k dispozici na klávesnici. Taky bych uvítal možnost opravy příspěvků do diskuze nebo i obrázku, když už tento web všechno zobrazit neumí. Rozdělení do kategorií bych úplně zrušil. Nikoho kategorie nezajímají, všichni odpovídají na odpovídají na všechno a jenom to při zadávání otázek zdržuje. Bylo by toho víc, přemýšlejte, co vás nejvíc montuje!

anonym

Přiznám se že me „montuje“ zřejmě právě to co bylo řečeno „kategorie nikoho nezajímají stejně všichni odpovídají na všechno“ tohle způsobuje že web je mnohem méně zajímavý tazatele kteří by chtěli jít mnohem víc do hloubky a také mnohem méně zajímavý pro ty které baví odpovídat na specialitky ve svém oboru a ne na povrchnosti o nesmrtelnosti chrousta. Smajlíky, a barevné formátování mi naopak nechybí ani trochu 🙂 Co člověk to jiný pohled

Kepler

luckykubrt: kromě svých obrázků taky můžeš vkládat i ty ilustrativní z pixabay, nebo i z jiných webů, pokud jde o obrázky volně ke stažení. Jde jen o ochranu autorských práv.

luckykubrt

No já třeba dám otázku o Paříži a vyhledám Eiffelovku na Googlu. A mám to hned. Autora tím nějak nechci poškozovat, ale připadal bych si trapně, kdybych se měl každého ptát nebo dokonce žádat o písemný souhlas třeba přes e-mail jestli můžu dát jeho fotku na Odpovědi.cz. A kde to mám hledat po Pixabay ? :o Všechny možné fotky z Googlu jsou ze všech možných webů.

Mc Merkurion

… s tím nic neuděláš, to se bude mazat, jelikož za to by mohli bejt taky tučný postihy, v tomto se adminovi nemůžeš divit, neříkám, že s tím souhlasím, ale chápu to, stačí dát odkaz na google s obrázkem, to už je cajk …

Kepler

Jak jsem psal: nemusíš žádat o něčí souhlas, pokud jsou fotky volně ke stažení. A to je právě třeba na pixabay, samozřejmě výběr je jen na nich. Pro použití jako ilustrativní je jejich výběr dost kvalitní.

Kepler

Drap: nula bodov, neodpovídáš na otázku. Jak jsem předeslal, o pravidla mi nešlo a tyto úvahy nejsou k ničemu. Viz třeba ta relativně nová možnost vkládání obrázků. Jde o příjemnější uživatelské prostředí, širší možnosti.

Kepler

Příspěvek jsem odstranil, mazače nepodporuju!

Drap

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Myslím, že takovéto a podobné úvahy jsou k ničemu. Takto je to nastaveno a je pouze na majiteli zda chce, či nechce, dělat nějakou změnu. Je to jako odpovídat na otázku „Co byste uvítali za změny u poslední řady Mercedesů“. Nic se tím nevyřeší a k ničemu to neni. Pokud má někdo výhrady ke zdejším pravidlům, může klidně založit své stránky a pokud nová pravidla budou pro uživatele přijatelnější, tak se tam přestěhují.
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

anonym

popravdě snad by to stálo za úvahu. Máte pravdu založení konkurence je zřejmě jediný způsob jak to posunout zase někam dál.