Michal Kole

Co by hrozilo vedoucí prodejny od oblastního vedoucího kdyby mě oslovila vulgárním způsobem jako mě oslovovali ve škole

Nejlepší odpověď
autacek

Tak těžko říct, jak ti řekla, třeba ti chtěla polichotit :o)

V souvislosti s volbou nového prezidenta vyplavala na povrch až trestuhodná neinformovanost českého obyvatelstva. Lidé vůbec neví, jak mají správně svého prezidenta označovat a motají jeden název přes druhý. Plavou zejména ve správném používání názvů debil, imbecil a idiot. Mnohým totiž tato slova připadají významově stejná a tak prostě jen něco plácnou, aniž by se zamýšleli na skutečným významem slova. Což je ovšem chyba, protože tato slova mají přesnou vědeckou kategorizaci.
Tak například slovo debil, které je odvozené od termínu debilita, podle lékařské klasifikace znamená člověka s inteligenčním kvocientem v rozmezí 50 – 69 IQ.
Imbecil je na tom s inteligencí o stupínek níže, konkrétně v rozmezí 35 – 49 IQ.
Ještě níže je idiot, kterýžto název je odvozen od slova idiocie. Zde se však můžeme setkat se dvěma typy idiotů. Prostý idiot má inteligenční kvocient v rozmezí 20 – 34 IQ.
Naproti tomu člověk, který má inteligenční kvocient pod 20 IQ, je označován jako těžký idiot. Adjektiva prostý a těžký jsou specifikem idiotů. Těžkého debila a těžkého imbecila prostě nemůžeme potkat. I když třeba debil váží dvěstě kilo, tak je furt debil, nikoliv však těžký debil.
Zatímco takový idiot může být těžkým idiotem, i když váží třeba jen čtyřicet kilo.
Při označování lidí bychom tedy měli dbát na přesný význam výše uvedených slov. Pokud bychom například idiota nazvali debilem, tak bychom mu vlastně lichotili.

http://malkiel­.blog.cz/1305/de­bil-nebo-idiot

Další odpovědi
Pájo

Beze svědků nejspíš nic. Bylo by to tvrzení proti tvrzení.

zjentek

to záleží na tom, jak tě oslovovali ve škole, je to rozhodující informace, takže?