Kelt

Co budu potřebovat, abych si mohl převést obsah kazet do PC?

Chtěl bych si převést hudební kazety z kazetového magnetofonu hudbu, převést do formátu mp3, a filmy z VHS do formátu mp4. Možná by mi tuto službu udělat jeden kolega, který je ale vytížený, takže bych to zkusil sám. Vím, že si mnoho filmů i skladeb mohu stáhnout dneska z internetu. Pokud s tím někdo máte zkušenosti, tak které programy, zařízení budu potřebovat, abych věděl, zda se tato investice vyplatí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Potřebuješ něco takového – http://www.con­rad.cz/konver­tor-pro-digitalizaci-videa-terratec-grabster-av350.k952390?ut­m_medium=produc­t&utm_source=zbo­zi.cz – grabber pro analogový signál…
Toto použiješ i pro připojení videa, i audia (pro pouze audio můžeš použít i linkový vstup na zvukovce, máš-li jej).
Nainstaluješ přiložený program, připojíš patřičný analogový přehrávač a pak už jen hodiny a hodiny přehráváš…
😉
___

Poznámky
existují samozřejmě i levnější grabbery – ale vždy si ověř, zda je připojíš a spustíš na svém OS (jako obvykle neuvádíš, co máš…!)
  • netuším, jaký výstup máš na kazeťáku (předpokládám, že na VHS máš Composite i Scart), takže budeš možná potřebovat redukci z toho výstupu na cinche

😉

Další odpovědi
quentos

Jestli se nepletu, měl by to umět streamer. Otázka je, zda se ještě vyrábí.

kelley

Audio (mp3) – viz kapitán. Kromě káblíku a počítače se zvukovou kartou nic nepotřebuješ. Akorát že ta zvukovka by měla mít linkový vstup (světle modrý jack), ten už se bohužel do PC moc nedává. A co se týká VHS – celkem slušně se mi to podařilo pomocí televizní karty s kompozitním vstupem (plus zvuk stejně jako bylo popsáno výše). Na CD-R ani DVD-R už to neukládej. Mrtvá technologie s nejistou trvanlivostí záznamu. Radši všechno nahrát na externí disk.