hapiky

Člověk domestikoval už řadu zvířat. Která zvířata se ale domestikovala sama?

Minimálně o jednom druhu to lze tvrdit, bude jich ale asi více.

Nejlepší odpověď
annas

„Některá zvířata jsme domestikovali cíleně – například tury, ovce, kozy či koně, jiná se domestikovala vlastně sama, životem v blízkosti lidských sídlišť – například psi, kočky nebo holubi. V takových případech mluvíme o samovolné domestikaci. “

https://zena-in.cz/clanek/tyrani-zvirat-u-cel-sveti-prostredky?pa­ram=rubrika&val=bul­var&autor=23915

Další odpovědi
Rokio

Je to kočka. Jedná se o jediné zvíře, které se domestikovalo samo.

Drap

Snad myši. Pochybnosti se vedou u vlků /psů/, zda se domestikovali sami, nebo zda je domestikoval člověk. Podle mne to bylo tak na půl. Bylo to pro obě strany výhodné. Zajímalo by mně, u kterého druhu to lze tvrdit.

DoTazatel

@Rokio ovšem ve skutečnosti si kočka domestikovala člověka. :D

Rokio

DoTazatel: Zajímavý poznatek. 🙂

led

ale pravdivý