dust8

Čistí se chovným králíkům chrup, když okousávají krajíc tvrdého chleba? Není tedy zbytečné jim dávat nakrájený chléb?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe si očistí a obrousí chrup okusováním syrových větviček a kousků větví. Každy dobrý chovatel jim to dopřává.

Další odpovědi
cochee

Hlavně obrušuje. O jakém nakrájeném chlebu mluvíš? Ten tvrdý máme pro ně vždy nakrájený, jednak se mu lépe hryže a jednak ho sežere celý (dospělý králík), kdybychom mu dali patku nebo větší kus bochníku, tak by ho nedožral, chleba by zvlhnul a pak už by jej nechal, takže by se vyhodil. Měkký chleba králíkům nedáváme, ani krájený, ani nenakrájený. Myslím si, že když už by ho žral, tak by mu nedělal dobře (ale on by ho nežral). Pokud nemáme pro králíky chleba, tak ohlodává králíkárnu a při déletrvající činnosti dokáže klidně vyhlodat v prknech díru, kterou proleze ven.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.