icedee

Čína textil – zkušenosti se SAPA Praha

Máte někdo zkušenosti s nákupem textilu v největší pražské tržnici v SAPA praha? (Malá Hanoi) Mě tam vzali vždy na hůl. Asi neumim vyjednávat o ceně. Oni tam vlastně nikde ceny uvedené nemají a vymýšlí si je podle toho jak vypadáte. Máte nějaké rady jak na to?

Odpovědi
baghira

Naučit se smlouvat.

sdesigner

Poznas ten vtip? Chlapik na trznici u cinana…dobry den kolko stoji ta bunda?…500KC pjosim…a mate vobec povolenie na predaj? 300KC ako pje vas…a povolenie na pobyt?…dajcek pre vas :) oni sa hadat velmi nebudu…oni to kupuju na kila :)

SlaVlk

Zrovna tam se mi to stalo taky. Později jsem ale byl s cizinci, co umějí smlouvat, v Holešovické tržnici, a něco jsem odkoukal. První metoda – množstevní sleva: ptát se vždy, kolik stojí jeden kus, a pak chtít vědět, za kolik dají víc kusů stejného nebo podobného zboží, v různých kombinacích. Pokud nechcete víc kusů, zbývá druhá metoda – “odcházím”: prostě se jakoby nezávazně ptáte na cenu a když ji Vietnamec řekne, odcházíte. On bude volat dál, pořád nižší ceny. Teprve až dojde poměrně nízko, vrátíte se a začnete si zboží prohlížet, zkoušet apod. Pokud přestane volat brzo, vykašlete se na něj, protože by stejně nechtěl smlouvat.

wildpunk

Nelezte do Sapy a nakupujte v normálních kamenných prodejnách. Co takhle podpořit drobné České podnikatele?