Avatar uživatele
HZK

Čím vyčistit autoklimatizaci nebo obecně všecky ty pruduchy?

Našel jsem na obautodily.cz (Mám fabii) jeden pěnový sprej, který se aplikuje přímo do systému a druhý který se prý položí na místo spolujezdce a nechá se vystříkat přičemž musíte nechat běžet 10 minut auto na vnitřní oběh. a zavřít okna. Druhou možnost považuju za menší extrém, protože nechat si vysmradit auto nějakým aerosolem asi nebude úplně ok.
Jaký je Váš názor? Máte lepší způsoby?

Zajímavá 0 před 3449 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud to chceš pořádně, demontuj veškeré mřížky a průduchy vysaj (s kartáčem), jen nějaké vystříkání je neúčinné…
Já si to nechávám cca 1× ročně dělat – včetně výměny filtrů a kontroly množství chladiva je to cca 1000,– Kč.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

To ale děláš desinfekci cesty vzduchu (v klimatizaci kondenzuje voda a mají zde tendenci růst plísně), nikoliv mechanické očištění. Vzhledem k tomu že každá klimatizace má kabinový filtr neměla by cesta vzduch být zaprášená. Jinak opravdu rozebrat co půjde a vyčistit.
Doplňuji:
Jinak je ale nejdůležitější kontrola množství chladiva a oleje v chladivu + jejich přefiltrování , případné doplnění obou.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
technick

V mém servisu používám ozonovou desinfekci.
Pokud je výparník opravdu hodně špinavý, používám správy primo na výparník, pokud to konstrukce auta umožňuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek