Banán94

Čím to je, že v karmě není plamínek?

Zjistil sem to včera , nefunguje karma , neplane ani plaminek. A pritom me to opravovali. A ja se v tom nevyznam , poraďte

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud nehoří plamínek nejde plyn, nebo je závada v bimetalickém uzávěru plynu.
Je třeba zkusit plamínek zapálit, nicméně bude třeba něco stisknout a pod..
Plamínek má bimetalickou pojistku a když přestane hořet, bimetalová pojistka přívod plynu uzavře. Při zapalování je třeba trysku nějak ohřát aby začal plyn proudit a teprve potom zapálit. Pak se již bimetalická pojistka udržuje otevřená sama, od tepla plamínku. Když plamínek zhasne bimetalická pojistka vychladne a plyn uzavře.
Detaily neznám, znám jen princip. Jde o velmi zastaralé řešení.

Další odpovědi
cukrar

A zkusil jste plamínek zapálit? Nezavřel Vám někdo plyn?

Drap

Zhasl. Každý plamen pokud neni něčím krmen, tak dříve či později uhasne.

Cenobita

Pokud je někdy průvan může plamínek zhasnout. někdy jsem očistil trysku starým kartáčkem na zuby, protože se tam usazuje popílek. Plamínek se zapaluje piezoelektrickou jiskrou, uvnitř korpusu karmy (v šasi) je kolečko kterým se zatočí a hodí to jiskru, ale je nutné u toho držet tlačítko, které otevře přívod plynu, pokud plamínek chytne, je nutné podržet přívod aspoň 15 sekund, než se bimetal ohřeje, pak je možné přívodní tlačítko pustit a plamínek by neměl zhasnout. Není dobré zapalovat plamínek zápalkami, jen v nouzi, je možné použít plynový zapalovač na plynové hořáky.

Může jít také o závadu na přívodu plynu, či jinou závadu na bimetalu a hořáku, pak je nutný servis plynaře.