Avatar uživatele
Dochy

Čím to smrdí kožená/koženková galanterie a lze (jak?) smrad odstranit?

Určitě jste si všimli toho typického smradu v prodejnách obuvi, kožené galanterie apod. Teď jsem si koupil v e-shopu peněženku, která vypadá super, ale smrdí ještě pronikavěji než je obvyklé. Co to na tomto zboží smrdí a lze ten smrad odstranit?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, aliendrone před 1325 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Může to být nějaké rozpouštědlo používané při výrobě a pomoct by měl roztok octu, je třeba to ale nejdřív vyzkoušet na nějakém místě, kde to není vidět, to kvůli možnému poškození barvy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Kožený výrobek může být cítit kůží, koženka může být cítit barvou, nebo materiálem. Obojí časem pomine.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Vidíš, já řeším (doposud neúspěšně) OPAČNÝ problém – jak OBNOVIT typickou vůni pravé kůže (moc mi voní). :D :D :D

Ale s koženkou tě chápu, ta smrdí syntetikou a to je hnus. Osobně doporučuji ničím nenatírat/neomývat, ale dát přes noc do tepla (třeba do trouby na max 40–50°C, NE VÍC, tyhle bejkárny nic nevydrží – odzkoušeno v praxi) a to tak, aby výpary mohly unikat (tedy peněženka otevřená co nejvíc). Pochopitelně trouba musí být přiměřeně čistá, aby to nenačichlo (pokud není, řeš zahřívání jinak). Nejlepší výsledek dosáhneš s použitím ventilátoru trouby, když necháš MÍRNĚ pootevřená její dvířka. Otevřené okno v kuchyni včetně zavřených dveří do ní taktéž doporučuji. ;) :D :D

Obvykle se tím přes noc odstraní/odpaří většina těkavého smrdutého syntetického sajrajtu a teprve PAK peněženku ošetříš přípravkem na kůži/koženku. Nic lepšího neznám. :)

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Kůže mi voní, bohužel se ta vůně časem trochu vytrácí.
Smrdí koženka a její zápach nejde (pokud vím) odstranit ani něčím přebít.

Zápach bude jak z materiálu samotného, tak z chemikálií a lepidel použitých při výrobě.
Pokud se lepí kůže, používají se lepidla, která nepřehluší vůni kůže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Karcamodr

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1292 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek