Dr. Darko

Čím to je, že máme alergie? Tělo se evolucí přece tisíce let přizpůsobuje prostředí kolem nás… zbytek v popisu

Čím to je, že máme alergie? Tělo se evolucí přece tisíce let přizpůsobuje prostředí, ve kterém žije, a i tak se rodí děti, které mají alergii na přírodu kolem (pyl) a běžnou potravu, máme pokožku, co nás chrání před sluncem, vlasy atd a spoustu dalších schopností, které se vyvinuly časem, jak to, že máme alergie?

Nejlepší odpověď
Kepler

Právě proto, že ztrácíme kontakt s přírodou, nadměrnou hygienou, oslabuje se nám imunita. Určitě má na tom podíl i znečištěné životní prostředí a to, co jíme a pijeme.

Další odpovědi
kosmason

Mnohem záhadnější je možná to, že alergie se u tebe může objevit kdykoliv během tvého života – a to přesto, že dřív si na to alergický vůbec nebyl

Ametyst

Když se potraviny začaly vyrábět průmyslově, a navíc se potravinářský průmysl přeměnil na chemický, na to neměl člověk ani 100 let, na to se zvyknout nedá.

Michal47

Tělo je vystaveno tolika umělým, „nepřírodním“ stimulům, že ho začínají dráždit naprosto běžné věci, např. držadlo řadicí páky (to vyřeší pouze používáni rukavic při řízení).

da ny

S evolucí to nemá co dělat
Evoluční změny se dějí v oblasti antropologie (např. velikost chodidla se zvětšuje, protože málo chodíme, malý obličej – takový člověk je ve vyšší vývojové fázi. Menší čelisti, méně zubů atp..)

Chemii see tělo zcela neubrání. Játra jsou zanesená u novorozeňat díky rodičům).
Chybné bývají u středoevropanů příkrmy z banánu (80% maminek to mačká
dětem do tvarohu). Na ty by měl alergik zapomenout (dát si max. 2 ks/měsíc).
Genetika hraje svou roli, psychosomatika obrovskou. Alergie přichází v každém věku.
Často jde o autoimunitní onemocnění (ABKM aj. potravinové alergie a intolerance, miminka nesnáší mrkev aj.). Přehnaná realce IS.
Bývá přítomna i nízká hladina gamaglobulinu.
Něco dostanete do vínku, jiné si „vysloužíme“ sami. :)
Já jsem sealergie zbavila bez lékaře (ti mi uměli nabídnout jen vakcíny, antihistaminika
a „dýchátka“ s kortikoidem. Nepotřebuji nic. Výjimečně v sezoně 1O – 20 tablet