zjentek

Čím se liší Linux Cinnamon, MATE a Xfce?

Budu stahovat Linux >> https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

Našel jsem tam verzi 19,3 (asi aktuální) v 64-bit provedení a zmiňované tři variace. Čím se liší? Co stáhnout coby „běžný“ uživatel internetu a programů?

(Nechci vysvětlení dopodrobna, chci poradit, co stáhnout a stručně rozdíly, pokud vůbec nějaké zásadní jsou.)

Odpovědi
dubraro

Jmenované tři kusy softwaru jsou desktopová prostředí. Jiným slovem, určují, jaké bude mít uživatelské prostředí vzhled a funkce. Níže je odkaz na stránku, kde jsou rozdíly popsány.

Zdroj: https://linuxmint-installation-guide.readthe­docs.io/en/la­test/choose.html

anonym

Pokud to dáváš na výkonný počítač, volil bych prostředí MATE či CINAMON, pokud máš počítač hardwarově slabý s 2GB RAM či méně volil bych prostředí Xfce, které i na velmi slabém hardwaru dokáže slušně fungovat.

CINAMON bylo od počátku výchozí prostředí MINTu, ale osobně se domnívám, že ho časem MATE přeci jen překonal a je dnes o něco málo přehlednější a svižnější. Ale není to tak velký rozdíl, v podstatě jsou si MATE A CINAMON prostředí stále velmi podobná.

zjentek

Dubraro: Ano, omlouvám se a níže také píši, že UŽ O TOM VÍM.

zjentek

Tak srry za tuto otázku, ale už jsem se to dočetl i v info v linku – v příručce. (;