Chtěla bych darovat auto otci.Platí se i v takovém případě popl.za převod?Není nějaká vyjímka,když je to v rámci rodiny?

Nejlepší odpověď
Drap

Platí se stejně jako cizímu. Doporučuji otci auto jen zapůjčit, sepsat smlouvu , že si ho půjčuje , třeba za1 kč za rok. Tím vlastně vyloučíte všechna případná rizika z vlastnictví vozu.

Další odpovědi
Georgo2010

Osobně jsem něco podobného před časem řešil, stačí do kupní smlouvy zadat symbolickou prodejní cenu jednu korunu. Hlavně je nutné zajít na dopravní inspektorát přepsat vlastníka (příp. i zaplatit ekologickou daň, pokud se jedná o starší vozidlo).

cukrar

anonyme, to ser přeci takto nedělá. Otec si zajistí pojištění a klidně jezdí na Vaše jméno. Přeci nebudete platit evidenčku 250Kč, 800Kč převod, a pak ještě ekodaň…