Saurus

Prodej auta – stačí kupní smlouva?

Prodáváme auto a pán, který to od nás kupuje, nechce platit emisní poplatek a chce pouze kupní smlouvu bez přepisu s tím, že do nějaké doby sežene osobu se ZTP na kterou se potom provede přepis a emisní poplatek se nebude muset platit. Nás ale zajímá, jestli nám po dobu, kdy auto nebude přepsáno na něj, nebudou hrozit nějaké problémy v případě, že by se dopustil nějakého dopravního přestupku, popř. boural. V takových případech přece nenese vinu ten, kdo auto řídil, ale majitel vozu, je to tak? Nebo je kupní smlouva nadřazená údajům ve velkém techničáku? Jak to udělat? Díky za rady!

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuji ještě ke kupní smlouvě sepsat smlouvu o zapůjčení vozudla. Tím se vyhnete všem případným problémům, a po přepsání ji zahodíte.

Další odpovědi
Mucillinka

No tak na to bych vůbec nespoléhala. Jeden známy takto kdysi prodal starou škodovku, s tím, že si jí nový majitel na sebe přihlásí, bohužel než to stihl udělat, tak se vyboural a známý měl s autem jenom problémy a popotahování, protože „je pořád majitelem vozidla“, i když už to tak v podstatě není. Pokud o koupi auta dotyčný stojí, mělo by se vše udělat, tak jak má a ne to nějak obcházet, pak jsou z toho jen problémy, které se vám můžou vyskytnout a nebo nemusí.Tak hodně zdaru :)

Deli

Ať si pán napřed sežene tu osobu, nebo si raději najděte nového kupce.
Že si vozidlo, které prodáváte, někdo zas přehlásí na sebe, to si zkontrolujte, jinak Vám to samozřejmě může komplikovat život, jak sama asi tušíte…

Kamix

Ahoj, jasně že stojí, já jsem auto prodal taky jen skrze kupní smlouvu kterou jsem našel na https://kralmo­toru.cz/media/kup­ni-smlouva-na-prodej-automobilu a vše proběhlo naprosto bez problému. I na úřadě kupujícímu auto přihlásili bez sebemenšího problému.

Drahuška999

Zdravím, ano… Někde jsem se o tomto také dočetla a už jsem si i hledala nějaký návod na to, jak takovou kupní smlouvu napsat… Našla jsem ho zde https://napovi­me.cz/navod/jak-napsat-kupni-smlouvu-na-auto/ , takže kdyby s tím také někdo nesouhlasil, tak určitě mrkněte, je to tam docela podrobně popsané 🙂 Mějte se moc hezky a buďte hlavně zdraví.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

majklhanz

Doporučuji se podívat na http://autotrip­.cz/kupni-smlouva-auto/