Chtěl bych otevřít klubovnu.

Chtěl bych otevřít klubovnu,kde bychom se jako sousedé a přátelé schazeli na pivo a jiné akce,potřebuji na to nějaké povolení,nebo se někde registrovat? Díky za odpovědi.

Odpovědi
Nuk nuk

Nemýlím-li se, pro otevření klubovny nepotřebujete žádné zvláštní povolení. Jediné, co je třeba, je souhlas s majitelem objektu, kde se bude klubovna nacházet. Nejspíš bude také za potřebí nějaká smlouva o pronájmu uzavřená s tímto majitelem.
Povolení od úřadů popřípadě ŽL (v dnešní době živnostenské oprvánění) by bylo nutné snad jen v případě, že by se tam zmíněné pivo prodávalo a akce by byly placené.