kvitek

Chci se zeptat, jestli musím nechat vykastrovat kočku?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nemusíš, jen můžeš, ale bylo by dobré, se jí prvně zeptat, jakej ona na to má názor >>> tojsou furt plný huby o tom jak je to náš přítel, a pro ně to nejlepší a pak jí nedopřejou ani předat svý geny svojemu potomstvu …

Další odpovědi
terry

Nemusíš, ale možná to pro ni bude lepší.
Protože.
Mám v práci taky kočku a protože také nechodí ven, myslela jsem, že kastrace nebude potřeba. Ale. Když to na ní přišlo, pudy má každé zvíře, hrozně se trápila.
Často řvala, hodně nahlas. Válela se po stole, atd. Po poradě s veterinářkou jsem musela vyčíhat den mezi návaly touhy a kastrace stejně proběhla.
Kastraci je potřeba provádět, když se kočka „nemrouská“ a to se pak těžko hledá vhodná chvíle. Při „mrouskání“ to není moc dobré.
Od té doby je klid a číča je v pohodě.

Rokio

Vzhledem k tomu, že tvoje kočka žije v bytě a nepřijde do styku s okolním světem, tak ke kastraci nevidím legitimní důvod.

Drap

Nemusíš, nikdo tě k tomu nemůže nutit

jáára

Musíš. Jinak se bude množit. A to nechceš.