franku

Chci dávat plastová okna.Co by jste mi doporučili?Jaké máte zkušenosti?Díky za odpověd

Doplňuji:
Myslím Jaký profil?Jaké sklo?2× nebo 3×?Nemáte at už špatné nebo dobré zkušenosti s nějakou firmou?

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to o poměru cena:výkon. Spousta lidí si myslí, že když si koupí nejlevnější plastová okna od firmy, kterou znají z reklamy, že jsou úžasná a perfektní. Je řada výrobců, konstrukcí a s tím souvisí jejich tepelná propustnost. Čím nižší, tím jsou okna samozřejmě dražší. Záleží taky, co máš za dům či byt. Pokud máš nějaký starý, co má vysokou tepelnou propustnost, pak nemá smysl kupovat nějaká super okna, poněvadž ti to teplo stejně uteče jinudy. Poptej víc výrobců v okolí, požádej o nabídku, porovnej parametry oken a ceny a podle toho se rozhodni. Taky chtěj přesně vidět, jak to bude vypadat, vč. detailů. Klidně bych ty firmy objel a sondoval to přímo na místě. Přeci jen je to „sranda“ za dost desítek tisíc Kč a není dobré kupovat zajíce v pytli. Když budeš kupovat auto, tak to uděláš zrovna tak.

Další odpovědi
briketka10

mám plastové balkonové vyklápěcí dveře
od Stavony a moc spokojena nejsem jen,
že jsou proti hluku a zdvojené po čase se
opotřebovala klika na vyklopení a nejdou
již dobře zavřít ani, když vynaložím hodně
síly a už když byly nové, tak si myslím, že
od plastových více táhne než od dřevěných
dobře těsnících co mám na verandě a jaké
mám v kuchyni :O)

Doplňuji:
sestra má plastové dvoukřídlo od této firmy a je moc hezké
jsou v něm bílá okénka a má ho z verandy do vstupu bytu :)
http://www.tshplas­t.cz/cz/okna

www

Málo info.
Pozvi si raději odborníka, který ti doporučí konkrétní řešení, včetně případných oken a jejich typu. Otázka firmy je zase něco jiného.

Jikra

Když mě v r.2002 vymetli z huťí pro stáří abych se tam za 2 roky zase vrátil jako jůra tak jsem po tu dobu „bouchal plasťáky“. To je místní slang. Profily od firmy Kommerling. 2,3,5 a více komorové. Já osobně mám doma 2 a 3 komorové.
Dnes co se týká ceny jsou optimální 5 komorové. Samozřejmě že prostupnost u trojskla je lepší než u dvojskla. Ovšem jak počet skel tak počet komor u profilů je otázka peněz. Jestli nehodláš zateplovat, tak ani nemusíš střílet tak vysoko. Co se týká firem? Těžko radit. I když dneska jsou na všechno programy v PC a stroje které to vyrobí skoro sami, pořád je tam ten lidský faktor který to ovlivňuje. A zbytek si nastuduj od ostatních, mají pravdu.

pusinka50

Můj názor je, že není až tak třeba to moc řešit. Já před několika lety při své poptávce zadala na internetu požadavek o kalkulaci a typy oken různým výrobcům na jejich webech, pak se mi protáčely panenky např. u finanční nabídky Vekry. Okna jsou většinou 5-ti profilová. Záleží na tobě, jaký budeš chtít tvar okna, jednokřídlé či doukřídlé, jestli chceš i ventilaci a i mikroventilaci, kterou ti doporučuji, to je minimální odvětrávání a zamezí při dlouhodobém opuštění příbytku plesnivění oken z důvodu nadměrného tepla venku nebo vlhkosti. Najdi si podle svého města dodavatele, ať neplatíš mnoho za dopravu. A objednej si klidně nejlevnějšího, já si taky objednala firmu odněkud z Karlových Varů a s okny jsem spokojená. Když by se ti u oken potom nějak pokazila mechanika, což se stává, že se občas zaseknou v otvíracím mechanismu, potřebuješ dodavatele, který bude blízko tebe, aby přijel a upravil to a případně ti ukázal, jak se mechanismus jednoduše opravuje

cukrar

Franku, nelze radit jaká okna, když nevím o Vašem domě nic.
Jen obecně sdělím, pokud si vyberete dvojskla, tak Vás ujištuji, že horší okna již nekoupíte. Je jedno od koho budou profily, ale jaké bude zasklení a hlavně zapravení do zdi. Pokud koupíte nejvíce rozšířená okna a střední kvalitu zapravení, budete časem řešit problémy okolo pocení oken, plísně okolo rámu a podobně..
Je třeba oslovit 50 firem z okolí a vybírat a vybírat v několika kolech…
Až si vyberete přesný profil a zasklení, tak oslovit 10 firem s konkrétním profilem a zasklením. To uvidíte rozdíly..
Přeji správný výběr.

Bettka66

Zdravím,
rodiče také měnili plastová okna na domě a zvolili firmu PKS Okna – www.pksokna.cz.
Kvalitní, finančně dostupné, vše od zaměření přes dodání až po montáž naprosto bez problémů. Skvělá domluva, okna kvalitní a designová.

KarolínaNovo

Za mě můžu určitě doporučit firmu https://www.jis­.cz/plastova-okna/ , kde jsme si kupovali plastová okna. Stavíme dům, takže jsme výběr oken hodně zvažovali a nakonec jsme vybrali plastová a neměnila bych. Okna nám zamontovali, takže jsme se nemuseli vůbec o nic starat.

MacinaN

Dobrý den, taky byste se měl ujistit, jestli jsou okna správně seřízená, jinak byste nemohl plně využít jejich tepelně a zvukově izolačních vlastností. Více informací o tom najdete například tu: https://www.pra­mos.cz/zakaznic­ky-servis/prakticky-radce/jak-seridit-plastova-okna/ :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Bob2

Máme plastová osmikomorová okna s trojsklem a trojitým těsněním, mají výborné izolačními vlastnosti, od firmy okna.eu, velká spokojenost!

Muffino

Plastový profil bych doporučil třídu A, jednoznačně trojsko a dobré zkušenosti mám s firmou Vekra, od které mám okna asi osm let a okna jsou stále v dobré kondici.

briketka10

ta firma se jmenuje Royal Plast jsem
se spletla Google mě navedl jinam :o)
http://royal-plast.trade.cz/