helpmelidi

česko-slovenská filmová databáze

Máte třeba nějakou herečku a u ní je filmografie. A u některých filmů je barva červená, u jiných černá, šedá a modrá (možná ještě nějaká). Může mi někdo vysvětlit co to znamená?

Nejlepší odpověď
iceT

Co avizují „barvy filmů“?

Máme na mysli barevné čtverečky před názvy filmů, respektive barevné zladění celého profilu filmu, vycházející z tamějšího pole s velkým číslem celkového, neboli výsledného procentuálního hodnocení filmu. Informačním jádrem ČSFD.cz jsou právě tato výsledná hodnocení filmů, vycházející z jednotlivých hodnocení filmů uživatelů ČSFD.cz. Podle výsledného hodnocení náleží filmu barva, odpovídající jeho kvalitě. Červenou barvou jsou ověnčeny nejlepší filmy s hodnocením nad 71%, modrou standardní filmy s hodnocením od 31 do 70% a černou „perly“ s hodnocením pod 30%. Na ty je lepší se nedívat, případně je alespoň nebrat vážně. Aby film „dostal barvu“, musí jej odhodnotit minimálně 5 uživatelů. Filmům s méně než čtyřmi hodnoceními náleží bledě šedá barva, téměř nebo úplně splývající s pozadím grafiky webu.
http://www.csfd­.cz/navod-k-pouziti/
A stejně záleží na tvém úsudku na co se dívat chceš,ono to hodnocení není zase tak objektivní a nekritické.