SickBreed

Červený brouk s černými tečkami na stranách zadečku? (ne beruška .-)

Potkal sem asi 1,5 – 2cm dlouhého brouka s plochým tvarem těla na delších nohách. Měl poměrně výrazně červenou barvu a zadeček rámovaný malými černmi tečkami. Zajímavosti je, že reagoval i na dosti vydálený pohyb. Když sem zamával rukou i jeden a půl metrů nad ním, tak se zastavil a natočil se směrem ke mně a čekal dokud se nevzdálím. O co by se mohlo jednat?

Nejlepší odpověď
www

Velmi málo informací.
Sice ploché tělo již předem může znamenat ploštici, ale žádnou takovou neznám ☹.
Bez bližšího popisu, nebo fota nelze determinovat.

Další odpovědi
beer

Bez fotky, nebo přesnějšího popisu to nepůjde.

To RyuzakiKate: ruměnice pospolná je také ploštice a žádné černé tečky na zadečku nemá. Černé skvrny má jen na zkrácených křídlech.

maistrdc

Že by to byla ploštice

RyuzakiKate

Buď tedy ta ploštice, jak píše maistrdc, nebo mě ještě napadá ruměnice pospolná, na tu narazíš celkem často…