Cerpani energie a plynu

Pri me navsteve v UK jsem u znamych videla,jak cerpaji doma elekt.a plyn.Maji v elekt.hodinach klic nebo kartu,ktera se nabiji za svoji uvedenou cenu v obchodech,proste se to vynda (klic ci karta)nabije a vlozi do hodin,cerpa se do O a opet se jde nabit.Nevyjde li to s penezi tak proste chvili nemaji to ci ono,jak mile nabudou penize tak si energii ci plyn zase koupi.Ale tady u nas Nas radsi nechaji finacne vycerpat od odmontovanych hodin,okamziteho splaceni dluhu a znova zaplatit namontovani hodin.Kdyz si berou priklady z jinych vyspelych zemi(treba baleni peciva a pod.)proc nechteji videt tuto ulevu pro obcany???

Nejlepší odpověď
Miroslavst

myslím, že u nás by to nešlo, protože energetické giganty by přišli o zisky. Takto mají furt peníze ze záloh a pokud se jim zdá málo, tak zdraží energii. Pokud by se dal koupit něco jako kredit a spotřebovávat jej, pokud by lidi šetřili, nic by jim to neneslo.