Alesh

Ceník vytápění rodinného domu?

Zajímalo by mě, jestli je někde na netu (průměrná) hodinová sazba za vytápění (průměrného) rodinného domu, při použití různého typu vytápění. Čili něco jako: uhlí 3,50 Kč/hod., plyn … apod. Nevíte o něčem takovém? Nejvíc mě zajímá to uhlí, příp. v kombinaci se dřevem.

Nejlepší odpověď
Hlada

http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/269-porovnani-nakladu-na-vytapeni-podle-druhu-paliva

Jakub Tlapal

tak to slyším prvně, že něco takového je. Záleží na tom, jak máš velký dům, jaká bude zima, jak výkonný je kotel, atd. Podle mě se to nedá tak úplně spočítat. My třeba topíme v akumulačních kamnech a spálíme za zimu mnohem míň dřeva než sousedi v krbových kamnech. Akumulačky mají lepší výhřevnost a hlavně když se nahřejí, tak z nich pak sálá několik hodin teplo a já nemusím topit, takže asi tak k tomu propočítání.