dara41

Byly zjisteny potize a system Windows byl ukoncen,…

…aby nedoslo k poskozeni pocitace.

Pokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:

Zkontrolujte, zda v pocitaci nejsou viry. Odeberte vsechny nove nainstalovane jednotky a radice pevnych disku. Zkontrolujte, zda je pevny disk spravne konfigurovan a zakoncen.
Pomoci programu CHKDSK /F zkontrolujte poskozeni pevneho disku a pote restartujte pocitac.

Technicke informace:

*** STOP: 0×0000007B (0×F9E48640, 0×C0000034, 0×00000000, 0×00000000)

Mám jednoduchou otázku: Co mám sakra dělat?

Vyzkoušel jsem všechny ty instrukce na modre obrazovce i na webu Microsoft.

Doplňující informace:

Mám HDD s poškozeným Windows XP. Tak jsem nastavil CD-ROM jako hlavní bootovací jednotku a v CD-ROMce mám daný disk s Windows XP. Obrazovka se mi zobrazuje i po resetu. Pri zapnuti PC se zobrazi abych vybral OS, který chci nainstalovat:

Windows XP

Zamrzne mi klávesnice, takže nemohu nic vyenterovat, a tahle obrazovka zmizí po pár vteřinách, pak naskočí modrá obrazovka.
Doplňuji:
Bedy:
Ale ten HDD nejde zapnout nikde, takže to nejspíš bude v HDD, ale ten HDD ví, že v něm XP je, protože se zobrazí obrazovka jak windows nabíhá a potom mi to kiksne

Odpovědi
anonym

Bylo by pěkné nahrát někam DUMP, podíval bych se Vám na to.
Popřípadě zde se vede též Vášnivá diskuze: http://pc.porad­na.net/q/view/431589-reinstalace-windows-xp-stop-0x0000007b-0xf7c7a524-0xc0000034-0x00000000-0x00000000

beer

BSOD. A zkoušels pouhý restart, jak se doporučuje? Mně to zatím vždy pomohlo..

Bedy

Viděl bych to buď na problém s paměťmi RAM anebo na problém s pevným diskem.
RAMky můžete otestovat programem MemTest 86+ – stačí si udělat bootovací CD nebo flešku – ke stažení zde: http://www.mem­test.org/#dow­niso

No a s pevným diskem – až budete instalovat WIndows XP, tak odstraňte všechny oddíly a vytvořte dva nebo tři nové. Systémovému oddílu C: dejte nějakých 20–40GB (podle velikosti disku), no a datovému D: dejte zbytek.
Pokud se rozhodnete pro 3 oddíly, tak oddíl E: nechte na programy a případně hry a tam tu velikost dejte podle potřeby (ukrojte něco z D:).

Jinak disk formátujte vždy pomalu (nikdy ne rychle!) – při klasickém (pomalém) formátování se každý sektor projede a pokud bude objeven jako vadný, tak se bude ukazovat jako obsazené místo a tudíž nelze do něj zapsat nějaká data.

jpau

Podle mého názoru, pokud neřešíme zálohu dat je nejrychlejší postup následující:

  1. Vycházím z toho, že při startu os dojde k bsod a konec.
  2. I když to tak vypadá, tak v tuto chvíli ještě nejde s určitostí říct, jestli je nějaká komponenta poškozená (nebyl počítač vystaven např. nárazu?)
  3. K samotnému postupu, winxp:
  4. Vložit instalačku OS
  5. V případě Windows XP při výzvě stisknout libovolnou klávesu → zapnout instalačku.
  6. Žádné obnovy, nic takového čistá instalace.
  7. Formátování. Tady je to trochu sranda, protože jak to rychlé ani to normální v podstatě nic moc neukáže, ani jedno z toho nejsou opravdu formátování. Ad partiony, rozdělovat disk na víc oddílů v tomto případě nepřináší žádné výhody, spíš naopak, je to trochu onanismus.
  8. Nechat nainstalovat, pokud klekne instalace jsou poškozené paměti nebo disk. V případě pamětí – rychlejší než Bedym zmíněný memtest je zkusit paměť po paměti, tzn. zkusit 1 paměť, pak další, pak další je-li jich tam více. – To by bylo možná lepší udělat jako úplně první, je-li to možné.
  9. Pokud problém přetrvává po prověření pamětí, je možná (nejpravděpodob­nější) poškozený disk, zde pak buď zkusit to opravdu sjet na tvrdo anebo zkusit náhodně vytvořit nějakou partion třeba v prostřed disku (existují programy, které umí partion umístit v závislosti na jednotlivých segmentech disku) – je pak možné, že se vyhneš poškozené části – pak by mělo teoreticky smysl to co píše Bedy, že by jsi udělal jednu partion do zničeného místa, pak kus vynechal a od zničeného místa udělal další. Problém je v tom, že neznám lepší způsob než polohu místa experimentálně odhadnout a i tak to není úplně snadné…

Kdyby se mi to stalo a měl bych čas to řešit tak je to docela zábavný problém, člověk si s tím vyhraje 🙂.

cochee

Na disku jsou patrně tři oddělené instalace Windows XP, usuzuju podle trojího zobrazení „Windows XP“. Pokud se blokne klávesnice, může jít o softwarovou i hardwarovou chybu, zkusil bych připojit jinou klávesnici a to i variantu USB, i variantu PS2 – pokud jiná klávesnice vydrží nezmrtvit, zkusil bych zvolit jiný z těch tří „Windows XP.“ Zde má rada končí, protože by se větvila podle toho, zda některý z těch tří „Windows XP“ funguje, či nikoliv.