Mr. Marek

Bylo by prospěšnější pro USA, kdyby ve volbách uspěl republikán Donald Trump nebo demokrat Joe Biden?

Volby jdou do finále. Za chvíli zjistíme, kdo bude (staro)novým prezidentem USA. Máte favorita, případně ke komu máte názorově blíže?

Obrázek je z doporučovaného Pixabay.com a následně upraven v Malování.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Joe Biden (Demokratická strana)

Trump už toho provedl dost (viz u nás Zeman). Ale prostému lidu tento styl imponuje, takže bude (bohužel) zřejmě zvolen podruhé (stejně jako u nás Zeman).

Další odpovědi
ten který je

Donald Trump (Republikánská strana)

Trump je nepřítelem všech levičáků a globalistů.Také nezačal žádný válečný konflikt oproti jeho předchůdci Baracku Husseinimu Obamovi.Biden je nemocný dementní stařec.

paul1

Joe Biden (Demokratická strana)

Zdá se mi, že méně lže.

zjentek

Ani jeden z jmenovaných

Spíše mě překvapuje, přestože lidé vidí, jak nám příroda za chování člověka vrací a přestože drtivá většina lidstva je soudná A VÍ, proč se tak děje, že se přesto seberou a jdou volit. Celý dlouhý lidský život, spokojen a vyrovnán s prostou existencí jako takovou, jsem v ústraní pozoroval, co je člověk zač. Jaká je ta jeho role na Zemi. Výsledky tohoto poznání jsou velmi smutné. Totiž jsem přesvědčen, i kdyby bylo již definitivně potvrzeno, že kupříkladu za tři dny tento svět končí, že dojde k události, kterou nelze přežít a BYLO BY ZCELA ZŘEJMÉ, že nepřežije NIKDO A NIC na Zemi, tak lidé by se přesto sebrali a šli by odvolit. Běhá mi mráz po zádech, když si uvědomím, že zde o člověku nepíšu žádný bludy, nýbrž holá fakta. );

Ono za života asi nejde pochopit úplně všechno, že?

Michaela66

Donald Trump (Republikánská strana)

Nejlepší by bylo, kdyby si Američané zvolili Arnolda, ten ale bohužel nekandiduje. Myslím, že oba kandidáti mají skvělý meme potenciál. Bidenova prohlášení, že kandiduje na senátora během jeho prezidentské kampaně, neúmyslné útoky na černochy, a ztráta vnímání místa a času v přímém přenosu, to jsou všechno skvělé momenty. Něco jako záchvaty Clintonové v živém vysílání. Sledovat vývoj stařecké demence naživo by bylo pro meme teens požehnáním. V tomto ohledu již Trump uspěl, to netřeba komentovat. Proto mám za to, že bude v pořádku jak vítězství Bidena, tak Trumpa. U Trumpa se mi líbí, že jako jeden z mála odsoudil válku v Zálivu – to říct ve Státech, by bylo pro řadu lidí společenskou smrtí. Jeho vláda je dobrá, je škoda, že mu neprošlo odstranění Obamacare, té se v době jejího zavedení posmívali v Saturday Night Live i ve všech dalších liberálních demokratických médiích. V dnešní době samozřejmě nadávají, když jim Trump sahá na Obamacare, protože si média nevidí na špičku nosu.
Volila bych Trumpa v zásadě jen pro to, aby nebyla zvolena Kamala Harris, ta má na svém Twitteru uvedená pronouns „she/her“, je to šílená ženská, která si myslí, že existuje nekonečno genderů, a že si každý může vybrat, jakými zájmeny jej budou lidé oslovovat. Takové myšlení je nebezpečné, viz např. komentář k gender ideologii od J. B. Petersona.

devi344

Joe Biden (Demokratická strana)

Lgee

Ani jeden z jmenovaných

katalyzator

Donald Trump (Republikánská strana)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

devi344

Musím uznat, že Donald Trump má odvahu a nebojí se udělat nepopulární rozhodnutí Př. Uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele, domlouvání míru mezi Araby a Izraelci atd. Také se bojím, že Biden nechce zabránit šikaně majority a policie od menšin. V tomto ohledu tedy Trump, i když jsem si myslel že fandím Bidenovi

Ametyst

Zajimalo by mě, co Biden udělal za 47 let svého působení v politice dobrého. Protože na světě vladne dvojí metr, media nechtějí informovat o jeho korupčních případech. Přesně to, co demokrati házeli za špínu na Trumpa a chtěli ho sesadit, se teď provalilo na Bidena. Špinavé ksefty s Čínou a na Ukrajině.

Pepa25

Mě by zase zajímalo, jak chce Trump „vysušit bažinu“ jejíž je součástí 😉

Mr. Marek

😁

Mr. Marek

ten který je: Zrovna Biden je relativně blíže ke středu, možná mírně doleva. Je přijatelný pro mnoho nerozhodnutých voličů, kteří v roce 2016 odmítli volit Clinton, ačkoliv jsou spíše přesvědčení demokraté. Je pravda, že díky mnohým postojům na některá témata Trump zmírnil vliv tvrdé levicové politiky, případně i progresivní politiky. Zajímalo by mě, co byste napsal, kdyby kandidátem byl Sanders. Je otázkou, zda profil politiky Trumpa je i profilem samotné republikánské strany (pokud se zaměříme na hodnotovou linii strany).

ten který je

Pravdou je,že mnozí republikáni se odvrátili od Donalda Trumpa.Chápu že Trump chce vyrábět produkty znovu v USA a tím pádem znovu nastartovat ekonomiku.Západ přesunul výrobu do Číny až Čína přerostla západu přes hlavu,

Pepa25

ten který je: „Trump chce vyrábět produkty znovu v USA a tím pádem znovu nastartovat ekonomiku“ Aha a proč už to neudělal v prvním volebním období? 😉 MAGA je stejná kravina jako „Bude líp“ – zní to dobře, hlavně pro lidi, co se neptají, kdy, pro koho a za jakou cenu …

Mr. Marek

Další věc je, jak reálné je přizpůsobit k tomu americkou ekonomiku. Trump hovoří o tom, že ekonomiku nastartuje zejména vlastní silou a pak staví zdi, aby do USA nikdo nepřišel, tudíž potencionální ekonomickou sílu odmítá. Škoda, že se republikáni uchýlili k určitému populismu.

Mr. Marek

A pro pořádek, rebelové se najdou i v Demokratické straně. Politika republikánů je hodně zainteresovaná na domácí výrobu (zejména pak v zbrojním nebo těžebním průmyslu). Osobně dávám republikánské administrativě palec nahoru v rámci postoje vůči Číně, holt ne vše jde mírnými slovy a paradoxně to sklízí ovoce. Tento model z části převzali i demokraté. Nebýt covidu, pak daňová politika Trumpovy administrativy se pomalu dostávala k normálu. Demokraté samozřejmě budou chtít daně zvýšit a komu je jasné – bohatým.

Mr. Marek

Pepa25: Nemáte pocit, že republikánské hodnoty byly Trumpovou administrativou silně negativně ovlivněny? Jaký názor máte na politiku USA vůči Číně? Myslím, že vzhledem k faktu, že Biden získá volitele Kalifornii a může ještě získat překvapivě, jeho šance nejsou mizivé. Překvapuje mě Texas, že letos nepotvrdil, že je baštou republikánů.

Pepa25

Mr. Marek: nevím, jako máte na mysli hodnoty, ale Republikánská strana je v podpoře Trumpa víc rozštěpená než Demokrati u Bidena. Trump vytahuje Čínu, protože to má jako kladino na Bidena (ve skustečnosti Trump s Čínany podepsal v lednu dohodu). Kalifornie je nezajímavá, tam to mají demokrati v kapse, ale Texas, to je jiná, kdyby tam Trump prohrál, tak je jasné, že neobhájí. Podle většiny průzkumů tam ale vede Trump: https://projec­ts.fivethirty­eight.com/2020-election-forecast/texas/

ten který je

Zjistěte si o jakou dohodu se jednalo a co probíhalo před tou dohodou.:-)

Mr. Marek

Trump je byznysman a populista. Z jeho jednání nevnímám, že by mu šlo o nějaké ideje, ale spíše si zachovat svůj kapitál. Mám pocit (a to jste trefně nastínil), že se nyní často nesprávně spojuje republikánská politika a politika Trumpa, neboť spousta republikánů mají Trumpa plné zuby.

Texas jsem zmínil ne z důvodu, že by zde republikáni nezvítězili, ale když se podíváte do archivu voleb, letos ten náskok nebude tak velký, jak byli republikáni zvyklí. Nemyslím si, že falešný nacionalismus a politika fantastických hesel a slibů je přirozená politika republikánů. Domnívám se, že letošní volby nejsou o idejích, jako spíš o tom, zda se dá účinně bojovat proti populismu nepopulární politikou, která neslibuje zázraky, ale konzistentně má výsledky. Pokud by tam byl republikán, který by skutečně uplatňoval politiku strany (tedy ideje), byl by ten souboj férovější.

Michaela66

Takže do Severní Koreje jel zachovávat svůj kapitál? Je snadné někoho označovat za populistu, ale to nikam nevede. Co by asi tak Trump měl říkat? Nechte Ameriku zdechnout, znovu velkou ji nedělejte? Pak budete spokojen? Přinejmenším nestojí daňové poplatníky tolik, co jeho předchůdci.

Pepa25

Samozřejmě, že každý politik se snaží, aby jeho zemi a občanům bylo lépe, to je přece princip politiky! MAGA ale není nic jiného, než tvrzení důchodcům, že se „vrátí staré dobré časy“. Přitom USA dělá světovým leaderem pokrok – nové technologie, výzkum, ne znovu otevírání oceláren (n které stejně nedojde).

Mr. Marek

Pokud si přečtete pár řádků výše, které jsem napsal, tak zjistíte, že politika republikánů mi je sympatičtější než demokratů. Ale k Trumpovi nahlížím kriticky, některé věci se mu prostě nepovedly a některé naopak ano (viz. daňová politika).

Ale Trump byznysman je a jako byznysman prodává svůj produkt, kdy populismus skutečně je součástí jeho marketingu. Make America Great Again není racionální politický program, ale nesplnitelné heslo a hlavně heslo, které má zejména voliče nabudit. Co to ale znamená ve skutečnosti? Přiznám se, že od republikánů očekávám více, ale souhlasím, že nic není jen negativní nebo pozitivní.